Najlepsze Porady TechnologiePrzydomowa elektrownia wiatrowa, czy to się opłaca? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Przydomowa elektrownia wiatrowa, czy to się opłaca?

Przydomowa elektrownia wiatrowa, czy to się opłaca?

Z roku na rok podwyżki energii elektrycznej są coraz większe. Coraz częściej dochodzi również do nieoczekiwanych przerw w dostawie prądu spowodowanych na skutek nieprzewidywanych sił natury. Poszukujesz rozwiązań, dzięki którym uniezależnisz się od dostawców energii elektrycznej i będziesz mógł samodzielnie produkować prąd? Ciekawą, aczkolwiek dość rzadko wykorzystywaną technologią są przydomowe elektrownie wiatrowe. Jakie są główne wady i zalety elektrowni wiatrowych?


Jak działa przydomowa elektrownia wiatrowa?

W przypadku przydomowej elektrowni wiatrowej podstawą takie przedsięwzięcia jest wirnik, który może być wyposażony w jedno lub w dwa, a nawet więcej śmigieł. Kolejnym elementem takiej elektrowni jest turbina wiatrowa, której zadaniem jest pozyskanie energii elektrycznej oraz generator, który przemienia energię kinetyczną ruchu obrotowego w energię elektryczną. Ruch powietrza przyczynia się do obrotów śmigieł wirnika, dzięki czemu dochodzi do powstawania prądu, który możemy bezpośrednio wykorzystać lub zmagazynować nadmiar, jak również oddać go do ogólnej sieci energetycznej.

Wady i zalety przydomowej elektrowni wiatrowej

Jedną z zalet przydomowej elektrowni wiatrowej jest uzyskanie darmowej energii, która nie jest pozyskiwana na skutek emisji dwutlenku węgla czyli nie odprowadza zanieczyszczeń do atmosfery. Przydomowa elektrownia jest zatem ekologicznym sposobem na wyprodukowanie energii elektrycznej, a co więcej mamy pewność, że jest to energia niezależna, dlatego nawet w przypadku braku dostawy prądu w okolicy będziesz mógł zasilać swoje gospodarstwo. Kompozytowe zespoły elektrowni wiatrowych umożliwią Ci korzystanie z darmowej energii elektrycznej. Oczywiście wspomniane rozwiązanie nie jest bez wad — koszt inwestycji najprawdopodobniej zwróci nam się dopiero po kilku latach. Kolejną wadą przydomowej elektrowni wiatrowej typu grid-off jest konieczność zakupu drogich akumulatorów, w których będziemy przechowywać energię.

Dodaj komentarz

michas
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Fajna sprawa ta przydomowa elektrownia wiatrowa.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Bardzo lubię pracować z materiałem jakim jest sklejka gięta,...
Lepiej napiszcie gdzie trzymać telefon komórkowy na co dzień.
9 porad które warto przeszczekać aby uchronić nasz komputer...
Ja od lat w swojej drukarce korzystam z tańszych zamienników,...