Najlepsze Porady Uroda6 sposobów na rozciągnięcie zbyt małych butów

6 sposobów na rozciągnięcie zbyt małych butów

6 sposobów na rozciągnięcie zbyt małych butów Buty

Przez całe życie zużywamy mnóstwo par butów — każde są przeznaczone na inne okazje. Każdy z nas ma jakiegoś ulubieńca, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wygodą oraz komfortem gwarantowanym dla naszych stóp. Jednakże jeśli posiadasz mało wygodne buty, nie musisz od razu się ich pozbywać. Dzięki zapoznaniu się z poniższym tekstem w łatwy sposób dopasujesz je do wielkości swoich stóp oraz związanych z nimi potrzeb.


1. Schowaj buty w zamrażalce
Jeżeli zakupiona para butów okazała się ciaśniejsza, niż ta przymierzana w sklepie lub buty nagle zaczęły cię uciskać w kilku miejscach, nie panikuj, tylko w delikatny sposób spróbuj je rozciągnąć. Jeżeli nie masz możliwości zaniesienia butów do szewca, aby w profesjonalny sposób je rozciągnął, to spróbuj tego samodzielnie. Napełnij szczelne woreczki (dwa) wodą i umieść je w butach. Całość schowaj na całą noc w zamrażalce. Woda zmieni swój stan — zamieni się w lód, który zwiększy swoją objętość i doprowadzi do delikatnego rozciągnięcia butów.

2. Przyklej plaster
Sposób z przyklejaniem plastra do stopy, kiedy but zaczyna nas obgryzać, jest niezwykle popularnym rozwiązaniem, jednakże nie zawsze skutecznym. Spróbuj przykleić plaster do buta, a nie do skóry. W taki sposób zyskasz długotrwały efekt — nie będziesz musiała wymieniać plastra ani zamartwiać się o estetyczny efekt.

3. Użyj suszarki do włosów
Suszenie butów suszarką do włosów należy do jednego ze skuteczniejszych sposobów rozciągnięcia ciasnego obuwia. Załóż na stopę grube, bawełniane skarpety, a następnie włóż całość do buta. Początkowo możesz odczuwać dyskomfortowy ucisk w stopę. Włącz suszarkę i ogrzewaj buty ciepłym strumieniem powietrza. W taki sposób materiał zmięknie i w łatwy sposób będzie można go wymodelować.

4. Znajdź odpowiednie sznurówki
Jeżeli masz wysokie podbicie stopy i często czujesz ucisk nawet w sportowym obuwiu wiązanym na całej długości — spróbuj dopasować do niego sznurówki.

5. Wodoodporne buty
Jesienne deszcze oraz wiosenne ulewy to pora, w której warto zakładać obuwie, które nie przepuszcza do środka wody. Nie musisz wykorzystywać do tego kaloszy — wystarczy, że pokryjesz swoje ulubione buty warstwą wodoodpornego sprayu lub wosku pszczelego. Po natarciu obuwia woskiem rozgrzej je pod strumieniem gorącego powietrza z suszarki (wosk stopi się i wniknie w głąb tkaniny).

6. Kupuj buty wieczorem
Najlepszą porą na kupowanie butów jest wieczór albo późne popołudnie, ponieważ po całym dniu stopy mogą być lekko spuchnięte. Kupując buty o tej porze dnia unikniesz uciskaniu oraz bolesnych obtarć pod koniec dnia.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Żurawka to roślina mało wymagająca
lubie masło orzechowe z powidłami
Jak odblokować reklamy ?
zdecydowanie perfumy jezeli sie wie jakie uzywa :)
ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z...
świetna porada !
Łupiny orzechów moja babcia stosowała do farbowania...
uzywam tylko octy winnego ! naturalne spsosoby sa najlesze !