Najlepsze Porady UrodaCzego nie zakładać do kościoła?

Czego nie zakładać do kościoła?

Czego nie zakładać do kościoła?

Zgodnie z etykietą, nasz strój powinien różnić się w zależności od miejsca, w którym będziemy go nosić. Inaczej ubierzemy się na ważny egzamin, a inaczej na wesele. Zasady obowiązują nas również podczas wizyty w kościele. Choć wiele osób oburza ten fakt, to mało kto zwraca uwagę, że Polska pod tym względem jednym z najbardziej wyrozumiałych krajów. Podczas gdy u nas zazwyczaj nikt nie zwróci uwagi osobie o odsłoniętych ramionach czy w krótkich spodenkach (co najwyżej starsze panie będą rzucać w kierunku takiej osoby zgorszone spojrzenia), we Włoszech czy nawet Tajlandii, które wydają się państwami znacznie mniej konserwatywnymi, w takim stroju nie zostanie się wpuszczonym do świątyń. Niezależnie jednak od tego jak bardzo respektowane są reguły, warto przestrzegać kilku zasad, aby nie popełnić gafy i nie wyjść na osobę, która nie zna podstawowych norm savoir vivre. 


Nie odkrywaj zbyt wiele

Niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz, wchodząc do kościoła nie powinniśmy odsłaniać zbyt wiele. Niewskazane jest w szczególności nadmierne eksponowanie ramion, dekoltu, ud oraz pleców. Większość kościołów latem i tak posiada włączoną klimatyzację, dlatego nawet jeśli na zewnątrz panuje 30 stopni, w zbyt krótkich spodenkach czy w koszulce bez rękawów może być nam zwyczajnie zimno. Warto więc zabrać ze sobą lekkie okrycie, które po wyjściu z kościoła zawsze można zdjąć. O tych samych zasadach powinnyśmy pamiętać jeśli udajemy się na wesele, a ceremonia zaślubin odbywa się w kościele. Jeśli z myślą o przyjęciu zakładamy suknię z dekoltem lub wycięciem na plecach, warto podczas ślubu okryć ramiona na przykład eleganckim szalem. Niewskazana jest również widoczna bielizna. Choć ten trend cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością, zostawmy go lepiej na inne okazje. 

Na co powinni uważać mężczyźni?

Wydawać by się mogło, że to kobiety popełniają najwięcej błędów ubraniowych podczas wizyt w kościele. Tymczasem panowie równie często zapominają,że przychodząc na mszę należy zachować pewne zasady. Przede wszystkim należy pamiętać, że ubiór powinien być schludny. Jeśli więc założymy zmiętą koszulę lub marynarkę, na której pozostała plama po zeszłoniedzielnym obiedzie u rodziny, strój taki będzie odbierał powagę sytuacji. Warto również zwrócić uwagę na buty. Nie ma konieczności zakładania skórzanych półbutów, jeśli lepiej czujemy się w obuwiu sportowym. Musi jednak być ono bezwzględnie czyste. Klapki i japonki również nie będą pasować do kościelnego dress-code'u. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
uzywam tylko octy winnego ! naturalne spsosoby sa najlesze !
nie wiedziałem ze kawę zmywa woda utleniona :)
ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z...
świetna porada !