Najlepsze Porady UrodaDomowe sposoby na puszące się włosy Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Domowe sposoby na puszące się włosy

Domowe sposoby na puszące się włosy Włosy

Problem puszących się włosów dotyczy wielu kobiet, nie tylko tych o bujnych lokach, ale również posiadaczek naturalnie prostych włosów. Najczęściej puszą się włosy zniszczone i suche, o wysokim stopniu porowatości. Niewłaściwa pielęgnacja także może przyczynić się do pogorszenia ich wyglądu. Jak sobie poradzić sobie z tym problemem za pomocą domowych sposobów?


Domowe płukanki

Na półkach sklepowych możemy znaleźć szeroki wybór kosmetyków na puszące się włosy. Niestety wiele z nich powoduje obciążenie fryzury, przez co włosy wyglądają na przyklapnięte i nieświeże, a przecież nie o taki efekt nam chodzi. Z kolei ceny profesjonalnych kosmetyków są bardzo drogie i sprawiają, że są one poza zasięgiem wielu kobiet. Na szczęście włosy można skutecznie i niskim kosztem wygładzić domowymi płukankami. Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy, że spłukiwanie włosów inną wodą niż kranowa może mieć zbawienny wpływ na ich wygląd. Warto użyć na przykład wody gazowanej i pozwolić aby włosy wyschły na powietrzu same, w sposób naturalny. Woda gazowana zawiera niskie pH, dzięki czemu zapobiegnie puszeniu się włosów pod wpływem wilgoci. Doskonałe efekty przynosi również płukanie włosów roztworem z wody i octu jabłkowego w relacji 1:1. Włosy nabierają pięknego połysku i są wygładzone. W podobny sposób działa spłukiwanie włosów piwem. 

Odżywki i olejki

Do pielęgnacji włosów często używamy drogeryjnych odżywek, zawierających znikome ilości składników, które rzeczywiście wpływają dobroczynnie na nasze włosy. Tymczasem odżywkę można przygotować sobie samemu w domu. Jedną z najprostszych jest odżywka z majonezu i awokado. Do jej przygotowania potrzebne są tylko te dwa składniki, które należy zmieszać ze sobą na gładką masę. Gotową substancję należy wetrzeć we włosy i nakryć foliowy czepek. Warto stosować także olejki. Do puszących włosów dobrze sprawdza się olej lniany i olej z orzechów włoskich.

Dodaj komentarz

~Ala
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

świetna porada !


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Ja używam balsamu po goleniu bez alkoholu i działa dobrze...
Dobrze, że nie mam tatuażu.
Moje włosy pod czapką zimową to coś okropnego.
Błędy makijażowe można zauważyć na każdym kroku.