Najlepsze Porady UrodaDomowe sposoby na wybielenie zębów Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Domowe sposoby na wybielenie zębów

Piękny biały uśmiech sprawia, że twarz zyskuje na atrakcyjności. Niestety częste picie kawy, herbaty, czy palenie papierosów oraz nieodpowiednia higiena powoduje, że zęby szarzeją lub żółkną, a tym samym wyglądają brzydko i nieestetycznie. Istnieje wiele metod profesjonalnego wybielania zębów. Nie każdy może jednak z nich korzystać ze względu na zbyt duże koszty czy alergie na niektóre substancje wybielające. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pozwolą skutecznie rozjaśnić barwę zębów. Jakie to metody?


Olej kokosowy

Jednym ze sposobów wybielenia zębów domową metodą jest użycie do tego celu oleju kokosowego. Warto podkreślić, że powinien być to nierafinowany olej kokosowy. Zabieg polega na codziennym płukaniu jamy ustnej. Najlepiej zrobić to zaraz po przebudzeniu ( na czczo) . Jedną łyżkę oleju wkładamy do ust i płukamy dokładnie jamę ustną przez około 15 - 20 minut. Efekty wybielania są widoczne po kilku miesiącach jednak zabieg jest skuteczny i pozwoli rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Płukanie ust olejem kokosowym to także sposób na leczenie chorób i oczyszczanie organizmu z toksyn. Taki zabieg nie tylko wybiela zęby, ale działa antybakteryjnie i przeciwwirusowo. 


Kurkuma

Właściwości wybielające to nie tylko domena oleju kokosowego, ale także kurkumy. Ta popularna orientalna przyprawa o żółtym zabarwieniu świetnie nadaje się do rozjaśnienia uśmiechu. Podobnie jak olej kokosowy ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Przyprawę można dodać do używanej na co dzień pasty do zębów lub przygotować z niej naturalny preparat do mycia zębów. W tym celu wystarczy zmieszać łyżkę proszku z kurkumy z łyżką oleju kokosowego oraz dwiema kroplami olejku eterycznego (miętowego). Taką mieszankę nakładamy na szczoteczkę i myjemy nią zęby. Efekty widoczne są po kilku zabiegach.

Dodaj komentarz

~wybielanie zębów kurkumą
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z kurkupmy


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Łupiny orzechów moja babcia stosowała do farbowania...
ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z...
uzywam tylko octy winnego ! naturalne spsosoby sa najlesze !
nie wiedziałem ze kawę zmywa woda utleniona :)