najlepsze-porady.pl UrodaJak długo możemy stosować kosmetyki?
ocena (/0):

Jak długo możemy stosować kosmetyki?

Jak długo możemy stosować kosmetyki?

Każda kobieta uwielbia kosmetyki, a szczególnie te które ma już sprawdzone i są jej ulubionymi. Wiele z nas może korzystać z kosmetyków przez długi okres. Badania pokazały że średnio kobieta używa swojej szminki nawet przez dwa lata. To samo tyczy się cieni do powiek czy różu. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tak wszystko inne kosmetyki również mają datę ważności. Nie przestrzeganie tego okresu czasu może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia i cery. 
Najlepsze-porady.pl postanowiły wam przypomnieć, przez jaki czas można stosować swoje ulubione i popularne kosmetyki.


Pomadka lub błyszczyk

Są to kosmetyki dotykające prawie codziennie nasze usta, co oznacza że bardzo łatwo na nich mogą się rozwijać bakterie. Ogólne opinie kosmetologów twierdzą że pomadki i błyszczyki powinny być używane przez maksymalnie rok. Jeżeli chcesz przedłużyć ich żywotność to warto za każdym razem przetrzeć chusteczką antybakteryjną ich powierzchnię, która dotykała usta.

Cienie do powiek, eyeliner

Te same cienie maksymalnie można używać przez pół roku. Jeżeli chodzi o popularny w ostatnich latach eyeliner to jego żywotność określa się do 4 miesięcy. Kosmetyki, które mają kontakt z oczami są dla bakterii idealnym środowiskiem.

Tusz do rzęs

Tusz do rzęs ma datę ważności nie dłużej niż 3 miesiące z tego samego powodu co cienie do powiek oraz eyeliner. Jeżeli nie przestrzegasz tych dat to możesz się nabawić jęczmienia czy zapalenia spojówek.

Róż do policzków, puder i podkład

Wszystkie kosmetyki tego rodzaju mają największą datę ważności. Róż oraz puder można stosować nawet do dwóch lat, a podkład do roku czasu. Warto jednak zawsze pamiętać aby dokładnie i systematycznie czyścić akcesoria do tych kosmetyków, które na co dzień mają kontakt z naszą skórą. 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne