Najlepsze Porady UrodaJak farbować odrosty?

Jak farbować odrosty?

Jak farbować odrosty? © pixabay.com

Farbowanie włosów nie wydaje się trudne. Jednak  jeśli chcemy dobrze je zafarbować w domu, musimy zastosować się do kilku wskazówek. Najtrudniejsze jest farbowanie odrostów, ponieważ często powoduje ono różnice w kolorze na ich długości oraz nieestetyczne linie oddzielające włosy naturalne od farbowanych. Jak tego uniknąć?


Lepiej w domu czy u fryzjera?

Farbowanie odrostów, aby nie odcinały się one od swojego naturalnego koloru grubą kreską wymaga cierpliwości i specjalnego postępowania, gdyż odrost jest to naturalny kolor włosów, a nakładanie na nie farby daje nieco inny odcień aniżeli na włosy wcześniej już ufarbowane. Najlepszym wyjściem wydaje się więc wizyta u fryzjera, który doskonale wie, jak nam ufarbować włosy, by miały one jednolity kolor i pięknie się prezentowały. Jednak nie zawsze mamy na to czas, pieniądze i ochotę. Farbowanie odrostów w domu nie jest poz tym wcale takie trudne, wystarczy zastosować specjalną technikę.

Pozbywamy się odrostów w domu

Na samym początku przygotowujemy odpowiednio włosy. Rozdzielamy je spinkami na 4 części, spinając je u czubka głowy i zaczynamy wydzielać drobne pasma włosów, nakładając farbę jedynie na same odrosty. Farbę na odrost nakładamy oczywiście po obydwu stronach odrostów, na zewnątrz, jak i pod spodem pasma. Nałożoną farbę na odroście rozczesujemy grzebieniem. Farba na samym odroście powinna być pozostawiona na około 20-25 minut, a kolejno po upływie tego czasu przeciągamy farbę na całą długość włosów, gdyż każde pasmo włosów powinno być całkowicie pokryte farbą, aby efekt farbowanych włosów był jak najbardziej naturalny. Następnie po upływie mniej więcej takiego samego czasu zmywamy całość farby z włosów. Warto poczytać też instrukcję na farbie do włosów, której używamy. Producent pisze tam jak farbować wlosy w całości a jak same odrosty. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Codziennie wieczorem używam toniku z dodatkiem aloesu.
Wianki zdecydowanie bardziej mi się podobają.
Ciekawy artykuł jak zadbać o skórę po zimie. Przetestowałam, i...
Zima to najgorszy okres dla włosów.