Najlepsze Porady UrodaJak farbować ubrania?

Jak farbować ubrania?

Jak farbować ubrania? © pixabay.com

Każdy z nas posiada w szafie mnóstwo ubrań, których nie nosi. Aby nie musieć ich wyrzucać i kupować nowych rzeczy w zastępstwie, można je po prostu pofarbować na inne kolory. Wówczas odzież zyska zdecydowanie na wyglądzie i nasza garderoba wypełni się nowymi ubraniami. Jak jednak zafarbować ubrania w bezpieczny i trwały sposób?


Użyj barwnika odzieżowego

Użyj barwnika odzieżowego

Najprostszym sposobem farbowania odzieży jest zastosowanie specjalnego barwnika odzieżowego. Ubrania można farbować zupełnie samodzielnie w domu. Taki barwnik można kupić w sklepach gospodarstwa domowego.

 

 

Farbowanie krok po kroku

Pierwszym krokiem w farbowaniu jest przygotowanie miski i napełnienie jej wrzącą wodą. Powinno wystarczyć około 2 litry. Do miski z wrzącą wodą wkładamy ubranie, które chcemy zafarbować. Musi ono przeleżeć w wodzie około 15 minut. Do drugiej miski wlewamy około 3 litrów wrzącej wody, następnie rozpuszczamy w niej barwnik. Koniecznie należy się upewnić, że całe ubranie zamoczone jest w wodzie z barwnikiem, tak aby na pofarbowanej odzieży nie została żadna niechciana plama.

Jak utrwalić kolor?

Po upływie dokładnie 30 minut do miski z barwnikiem należy wlać około 4 łyżeczki octu i odczekać kolejne 30 minut. Ten zabieg pozwoli na utrwalenie koloru. Po 30 minutach można wyjąć ubranie. Ostatni krok to dokładne wypłukanie ubrania, aż do momentu kiedy płukana woda będzie czysta. Ubranie wystarczy wysuszyć. W ten sposób idealnie odświeżymy starą garderobę.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Moim ulubionym kształtem paznokci są migdałki.
Każda skóra jest inna i na każdą skórę będzie działać co...
ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z kurkupmy
Obecnie na rynku jest wiele modeli, ja znalazłam dla siebie...