Najlepsze Porady UrodaJak ładnie pomalować paznokcie?

Jak ładnie pomalować paznokcie?

Jak ładnie pomalować paznokcie?

Malowanie paznokci to też sztuka i każda z nas musi mieć wielką cierpliwość aby w końcu stać się profesjonalistką. Malowanie paznokci nie powinno zajmować dużo czasu i możesz zawsze wykonać ten zabieg podczas oglądania nowego odcinku twojego ulubionego serialu czy nawet rozmawiając z koleżanką przez telefon. Jeśli malujesz sama ładnie paznokcie to zauważysz jaki to jest fajny sposób na zaoszczędzenie i czasu i pieniędzy. Wystarczy że będzie mieć bazę, wybrany przez ciebie kolor lakieru oraz utwardzacz i sama możesz eksperymentować i jedynie co Cię ogranicza to twoja wyobraźnia ;)


Przygotowanie

Malowanie paznokci nie polega na nałożeniu lakieru od razu i tylko czekaniu aż wyschnie. Jest to trochę bardziej skomplikowane. Na samym początku musisz oczyścić paznokcie i nadać im ładny kształt. Usuwanie skórek oraz piłowanie paznokci to najważniejszy krok. Im dokładniej to zrobisz tym piękniejszy będzie efekt końcowy twoich paznokci. 
Gdy już skończysz i umyjesz ręce to należy nałożyć bazę. Baza to zwykły bezbarwny lakier, który zapobiega przebarwieniu paznokci przez lakier, ale też dzięki niej kolor łatwiej i lepiej 'przywiera' się do paznokcia.

Malowanie

Gdy baza całkowicie wyschnie to już najwyższy czas na nałożenie lakieru. Zawsze zaczynaj od środka i samej nasady paznokcia i przeciągaj pędzelek wzdłuż. Zrób to samo również po lewej stronie oraz po prawej. Drugą warstwę lakieru dodaje się dokładnie w ten sam sposób jak pierwszą. Jedyna nasza uwaga to oczywiście że pierwsza warstwa musi być całkowicie sucha. Jeśli za szybko nałożysz drugą warstwę to mogą się pojawić pęcherzyki powietrza lub lakier po prostu się rozmaże.

Końcowa pielęgnacja

Paznokcie już pomalowane i co dalej? Jeśli chcesz aby twój piękny kolor trzymał się jak najdłużej na paznokciach to zastosuj utwardzacz. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a faktycznie Ci pomoże. Gdy już również utwardzacz wyschnie to wystarczy posmarować dłonie oraz paznokcie kremem nawilżającym i cieszyć się efektem :)

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
nie ma nic lepszego niż okład z aloesu na np. oparzenia, na...
ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z...
bluzki z żabotm? musze sprobować :)
uzywam tylko octy winnego ! naturalne spsosoby sa najlesze !