Najlepsze Porady UrodaJak łagodzić podrażnienia po goleniu?
ocena (/0):

Jak łagodzić podrażnienia po goleniu?

Jak łagodzić podrażnienia po goleniu?

Często po goleniu nasza skóra jest podrażniona i powoduje dyskomfort. Zdarza się tak w wielu przypadkach, jak nieodpowiednie przygotowanie skóry przed goleniem, szybkie golenie czy nawet wykorzystanie tępej maszynki, która nie sprawdza się dobrze. 
Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie kilka wskazówek, jak uchronić się przed wystąpieniem podrażnień oraz jak je złagodzić gdy już się pojawią.


Zapobieganie podrażnień

Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie podrażnień to golenie się tuż po prysznicu. Ciepła woda rozszerza pory naszej skóry i włoski stają się miększe i podatniejsze do golenia. Nigdy też nie zapominaj o odpowiednim nawilżeniu skóry po goleniu. Nie stosuj kremów czy olejków, które zawierają alkohol. Najlepiej postawić na naturalne kremy czy masła do ciała.

Łagodzenie podrażnień

Możesz złagodzić podrażnioną skórę szybko i łatwo, a przede wszystkim za pomocą naturalnych składników.

1)Olejek lawendowy

Wystarczy kilka kropel olejku lawendowego do ciepłej wody. Zrób sobie kompres w miejscach podrażnienia skóry i zauważysz że po kilku minutach przyniesie Ci to ukojenie.

2) Olejek z awokado lub jojoba

Zrób sobie delikatny masaż wykorzystując olejek z awokado lub jojoba. Olejki tego rodzaju mają właściwości nawilżające i bardzo szybko Ci pomogą.

3) Ocet jabłkowy

Podrażniona skóra powoduje uczucie pieczenia i jest zaczerwieniona. W tym może pomóc ocet jabłkowy. Ma on właściwości antyseptyczne, które zapobiegną infekcji lub wystąpieniu innych poważniejszych problemów skórnych.

4)Truskawki i kwaśna śmietana

Może wydawać się to dziwne, jednak jest sprawdzone. Truskawkowy mus z kwaśną śmietaną wystarczy nałożyć na miejsce podrażnienia i odczekać około 10 minut. Po upływie tego czasu stanowczo poczujesz ulgę. Dodatkowym plusem, tego sposobu to odmładzanie i wygładzenie skóry. Stosuj tą mieszankę dwa razy w tygodniu i po miesiącu zauważysz jędrną i miękką skórę.

5) Aloesowy żel

Aloes i produkty, które go zawierają są bardzo popularne ostatnio. Działają kojące dla podrażnień skóry i są niezwykle skuteczne. Od razu po nałożeniu odczujesz ulgę.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~wybielanie zębów kurkumą
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-14 09:59:26

ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z kurkupmy


Najciekawsze

Podobne