Najlepsze Porady UrodaJak regulować brwi

Jak regulować brwi

Jak regulować brwi

Brwi są bardzo ważnym elementem twarzy. Nadają jej odpowiedni wyraz , a odpowiednio wyregulowane także sporo uroku i piękna. Ważny jest nie tylko ich prawidłowy kształt, ale także długość i kolor. Brwi to łukowata wypukłość na kości czołowej porośnięte krótkimi włoskami. Za ich pomocą wyrażamy emocje unosząc je do góry, czy ściągając do siebie. Powodują, że wyglądamy groźnie, łagodnie, wesoło lub na zdziwione. Przez lata moda na wygląd brwi się zmieniała. W latach 20-tych kiedy kobiety stylizowały się na chłopczyce i obcinały włosy na krótko, linia brwi była bardzo cienka, wręcz graficzna. Brwi takie mocno opadały po zewnętrznej stronie ku dołowi. Nadawało to twarzy melancholijnego wyrazu. W latach 40-tych łuk miał być gruby i podkreślony ciemniejszą kreską. Lata 70-te przyniosły z kolei modę na cienkie i wyraźne brwi. Kobiety od dawna starają się nadać brwiom perfekcyjny kształt. Obecnie kobiety dbają o to by dobrać łuk brwiowy, w którym będą wyglądać najkorzystniej-ani zbyt gruby ani zbyt cienki. Jak wyregulować brwi, aby nadać im idealny kształt?


Ustalenie odpowiedniej długości brwi

Aby nadać brwiom odpowiedni kształt należy na początku ustalić gdzie powinny się one zaczynać, a gdzie kończyć. Zbyt długie lub krótkie brwi sprawiają, że twarz wygląda śmiesznie i nieatrakcyjne. Aby więc ustalić ich długość warto posłużyć się pędzlem do makijażu lub zwykłym ołówkiem. Należy go przyłożyć z boku grzbietu nosa i przytrzymać w pozycji pionowej. Wszystkie włoski, które znajdują się poza wyznaczoną linią można wyrwać. Należy to robić zgodnie z kierunkiem ich wzrostu i chwytać jak najbliżej ich nasady. Pozwoli to wyrwać włoski precyzyjnie razem z cebulką włosową. Taki sposób wyrywania spowoduje też, że odrastające włoski będą cieńsze i mniej widoczne. 

Kształt łuku

Aby stworzyć odpowiedni kształt łuku należy przyłożyć końcówkę ołówka w miejscu gdzie znajduje się najwyższy punkt łuku brwi ( na wysokości tęczówki). Można nieco ułatwić sobie to zadnie i narysować ołówkiem odpowiedni dla siebie kształt łuku. Pęsetą należy wyrwać wszystkie włoski , które znajdują się poniżej narysowanego łuku. Nie należy wyrywać włosków znajdujących się powyżej łuku. Usuniecie ich może spowodować, że twarz będzie wyglądała na bardziej zmęczoną. 

Zewnętrzna krawędź

W pobliżu skroni znajduje się krawędź zewnętrzna brwi- warto jej także nadać odpowiedni kształt. W miejscu gdzie linia biegnąca od płatka nosa do zewnętrznej krawędzi oka przecina się z łukiem brwiowym znajduje się koniec brwi. Należy wyrwać wszystkie włoski, które znajdują się nad tą linią.

Ostatnie poprawki


Na koniec regulacji brwi warto odsunąć się nieco od lustra i sprawdzić jak prezentują się brwi po regulacji. Powinny być równe i mieć taką samą grubość. Jeśli zdarzą się jakieś nierówności można od razu je poprawić. Aby sprawdzić czy wszystkie włoski mają odpowiednią długość należy zaczesać je do góry. Te, które wystają poza krawędzie wyregulowanych brwi wystarczy podciąć. Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
nie ma nic lepszego niż okład z aloesu na np. oparzenia, na...
bluzki z żabotm? musze sprobować :)
Ostatnio widziałem grubą kobietę której brzuch się...
uzywam tylko octy winnego ! naturalne spsosoby sa najlesze !