Najlepsze Porady UrodaJak rozbić buty?

Jak rozbić buty?

Jak rozbić buty?

Kupiłeś nową parę drogich i dobrych butów, jednak po założeniu wydają Ci się ciasne lub już po kilku chwilach stopy i nogi Cię bolą. Nie ma co się stresować i przejmować nieudanym zakupem. Możesz rozbić bardzo łatwo i szybko buty w różne sposoby i to w domu. Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie takie triki, które sprawią że będziesz wygodnie chodzić i być szczęśliwy i dumny z nowych butów.


1) Sposób nr 1

Nie noś butów od razu po ich kupieniu i to na cały dzień. Jest to najgorszy sposób i szybko tego pożałujesz. Bolące stopy i nogi przez cały dzień w pracy wydaje się jak tortura i naprawdę tak będzie. Dlatego też zawsze nowe buty stopniowo się rozbija w domu. Wystarczy że przez tydzień lub dwa będziesz chodzić godzinę lub dwie po domu w nowych butach i od razu zauważysz że są wygodniejsze i się w końcu dopasowały do kształtu Twojej stopy. Aby uchronić stopy przed bólem i dodatkowo przyśpieszyć ten proces to wystarczy założyć grubą skarpetkę i później chodzi tak opisane jest powyżej.

2) Sposób nr 2

Twardy materiał butów powoduje Ci nieznośny ból stóp? Kolejnym sposobem na rozbicie butów może być mała ilość alkoholu. Wystarczy że wetrzesz odrobinę alkoholu w materiał butów i zauważysz po chwili że materiał jest miękki i bardziej podatny na zmianę kształtu. Warto pamiętać że nie wszystkie materiały i buty są odporne na alkohol. Warto to sprawdzić zanim zastosujesz tę metodę rozbicia butów.
Jeśli podeszwa obuwia jest śliska to wystarczy kawałek papieru ściernego. Zetrzyj delikatnie podeszwę i zauważ że twoje buty już się nie ślizgają na gładkiej powierzchni ani nie skrzypią.

3) Sposób nr 3

Najłatwiejszy sposób, jednak nie dla każdego obuwia to wykorzystanie specjalistycznych sprayów to rozciągnięcia butów. Taki spray działa dość szybko, jednak warto zachować też ostrożność nie tylko jeśli chodzi o materiał obuwia, ale również o kontakt z naszą skórą. Jeśli jest jakiś składnik na który jesteś uczulony to nie korzystaj z tego sposobu. Sprawdź też dobrze czy nowe i drogie buty są podatne tego rodzaju spraya i nie zostaną uszkodzone po jego użyciu.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
hybrydy najlepsze!
świetna porada !
Ostatnio widziałem grubą kobietę której brzuch się...
nie ma nic lepszego niż okład z aloesu na np. oparzenia, na...