Najlepsze Porady UrodaJak skutecznie pozbyć się cellulitu? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Cellulit jest kompleksem, z którym zmaga się większość kobiet, a także mężczyzn. Jest to zaburzenie w budowie skóry, które doprowadza do zmian jej wyglądu — na powierzchni skóry pojawiają się zagłębienia i guzki, które przypominają skórkę pomarańczy. Cellulit najczęściej pojawia się w okolicach brzucha, pośladków oraz ud. Cellulit jest przede wszystkim problemem estetycznym, z którym można sobie poradzić, wybierając zabiegi, które oferuje medycyna estetyczna. Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?


Rodzaje cellulitu

Możemy wymienić aż trzy rodzaje cellulitu, z czego najczęściej cellulit przyjmuje formę mieszaną i po części jest każdą z poniższych postaci. Pierwszym rodzajem cellulitu jest cellulit wodny, który jest związany z zastojem wody w organizmie. Kolejnym rodzajem cellulitu jest cellulit tłuszczowy, który najczęściej dotyczy osób zmagających się z wagą, lub u których doszło do miejscowego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Ostatnim rodzajem cellulitu jest cellulit łącznotkankowy, który pojawia się nawet u osób szczupłych i wysportowanych — polega on na przyrośnięciu przegród łącznotkankowych do skóry. Należy pamiętać, że cellulit jest defektem, który występuje niezależnie od masy ciała — pod wpływem żeńskich hormonów przegrody łącznotkankowe mają tendencję do nadmiernego włóknienia i czasem nawet zdarza się przyrośnięcie do skóry.

Skuteczne metody leczenia cellulitu

Jednym z zabiegów chętnie wykorzystywanych do walki z cellulitem jest lipoliza iniekcyjna, która polega na trwałej redukcji tkanki tłuszczowej z określonych obszarów ciała. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem, który polecany jest osobom, u których występuje nagromadzenie tkanki tłuszczowej, np. na podbródku, brzuchu, udach czy przedramionach. Warto wiedzieć, że zabieg jest wskazany dla osób z wagą normalną lub z lekką nadwagą, ponieważ umożliwia pozbycie się nadmiernego tłuszczu w miejscach, w których mamy problemy z jego spaleniem. Kolejnym zabiegiem, dzięki któremu zredukujemy widoczność cellulitu jest mezoterapia przeciwcellulitowa, która polega na wstrzyknięciu specjalnych koktajli związków przyśpieszających procesy krążenia i ujędrniających skórę. Te i wiele innych zabiegów znajdziesz w ofercie klinika medycyny estetycznej Warszawa. Pamiętaj, że tylko kompleksowe zabiegi pozwolą na skuteczne pozbycie się cellulitu. 

Dodaj komentarz

Anna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Na pomoc w walce z cellulitem przyszedł specjalista z kliniki Belvedere. Od razu gdy się tam zgłosiłam otrzymałam odpowiednią diagnozę i leczenie.

Dorota
Dodano:
0
0

Moja walka z cellulitem trwała długo, ale dzięki Klinice Belvedere znacznie zmniejszył się mój problem.

Sylwia
Dodano:
0
0

Planuje wizytę w klinice odnośnie leczenia cellulitu. Ciekawy artykuł.

Ewa
Dodano:
0
0

Odpowiednią pomoc w walce z cellulitem uzyskałam w klinice Belvedere w Warszawie.

Zofia
Dodano:
0
0

Bezbolesna redukcja cellulitu tylko w klinice Belvedere. Bałam się zabiegu, ale niepotrzebnie. Polecam!

Dominika
Dodano:
0
0

Cellulit to mój największy problem od lat. Zdecydowałam się na zabieg w klinice Belvedere i mogę polecić każdemu. W moim przypadku lipoliza iniekcyjna okazała się bardzo skuteczna!

Iness
Dodano:
0
0

Leczenie cellulitu to niekiedy długotrwały proces, ale warto :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Korzystam od dawna z zabiegów krioterapii, w kwestii...
Tylko laserowy i najlepiej vectus, w Warszawie idźcie do...
Ostatnio kupiłam sobie maseczkę w płacie.Świetne porady.Na...
bluzki z żabotm? musze sprobować :)