Najlepsze Porady UrodaJak usunąć plamy z kosmetyków?
ocena (/0):

Jak usunąć plamy z kosmetyków?

Jak usunąć plamy z kosmetyków?

Kobiety najlepiej wiedzą jak ciężko jest usunąć plamy z kosmetyków z ciuchów czy ręczników. Są to jedne z najtrudniejszych zmywalnych plam, które mogą bardzo szybko i łatwo zniszczyć Twoją ulubioną koszulkę czy poplamić spodnie. Co zrobić w przypadku gdy właśnie nasze ciuchy zostały zaplamione podkładem lub innym kosmetykiem? Świeże plamy czasami uda nam się usunąć wyłącznie wodą, jednak i tak do końca później zostaje trochę widoczna plama. Dlatego też Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Was sprawdzone sposoby na skuteczne usuwanie plam z kosmetyków z ciuchów, ręczników innego rodzaju materiałów. :)


Świeża plama

Jeżeli plama dopiero co się pojawiła i jest jeszcze świeża to najlepiej zaprać ją od razu. W przypadku plam z tuszu do rzęs najlepiej przeprać tkaninę wodą i odplamiaczem. W innych przypadkach, wystarczy odrobina proszku do prania czy mydła w okolicach plamy.

Galasowe mydło

Mygło galasowe bardzo łatwo można kupić w drogerii lub w sklepie,gdzie możesz znaleźć naturalne środki do sprzątania i czyszczenia. To mydło sprawdzi się dla każdego rodzaju plamy. Wystarczy jedynie nanieść niewielką ilość na plamę i jej okolice i pozostawić na kilka minut. Po upływie tego czasu należy zaprać wodą i następne wyprać w pralce.

Plama na białym materiale

Wam też się zdarza poplamić kosmetykami swoje ciuchy akurat gdy macie na sobie białe lub inne jasne kolory? Z białego materiały najciężej jest usunąć plamę po kosmetykach, ale idealnie się w tym sprawdzi soda oczyszczona. Na plamę dodajemy trochę sody oczyszczonej i pozostawiamy na kilka minut, jak w przypadku mydła. Po opływie tego czasu wystarczy zaprać białą tkaninę w wodzie z proszkiem.

Płyn micelarny

Płyn micelarny sprawdzi się zarówno na plamach świeżych, jak i zaschniętych i z każdego rodzaju kosmetyków. Na plamę nanosimy niewielką ilość micelarnego płynu i w zależności od stopnia zabrudzenia pozostawiamy na określony czas. Gdy plama jest świeża w zupełności wystarczą kilkanaście minut. Jeśli jednak jest to plama zaschnięta to można pozostawić na materiale nawet przez całą noc.

Plama na bawełnie

Poplamiłaś akurat materiał bawełniany, lniany czy wiskozę? Do usunięcia plamy z tego rodzaju materiałów użyj alkoholu. Namocz tkaninę delikatnie alkoholem i wypierz. Przed namoczeniem i nasączeniem tkaniny całkowicie najlepiej jest sprawdzić na małym skrawku, czy tkanina nie niszczy się po alkoholu.

Na resztki kosmetyków

Gdy na ręczniku lub bluzce została jeszcze niewielka ilość kosmetyku to wykorzystaj do tego olejek eukaliptusowy. Nałóż na plamę kilka kropel olejku, odczekaj 5-10 minut i spłucz całość czystą wodą.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne