najlepsze-porady.pl UrodaJak wyregulować brwi?
ocena (/0):

Jak wyregulować brwi?

Jak wyregulować brwi? https://pixabay.com/

Brwi stanowią oprawę twarzy. Jednak nie zawsze wyglądają dobrze, gdy nie są zadbane. Kształt łuków brwiowych jest bardzo ważny. Od razu twarz wygląda na zadbaną i ładniej prezentują się oczy. Brwi dodają charakteru, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W dodatku obecnie panuje moda na wyraźne, zadbane brwi. Zanim zaczniesz je po prostu rysować albo przesadzisz z ich wyglądem, odpowiednio je wyreguluj. To połowa sukcesu, by brwi wyglądały dobrze. 


Wizyta u kosmetyczki

Możesz iść po prostu do kosmetyczki i oddać się w jej ręce. Jednak pamiętaj, aby zaznaczyć, jakie brwi chcesz mieć. Nieraz kosmetyczki również mają tendencje do przesady i to w obydwie strony. Najlepiej powiedz, że zależy Ci na naturalnym wyglądzie. Lepiej mieć odrobinę grubsze brwi niż za cienkie, które wyglądają czasami dość sztucznie. 

Kredka pomoże określić kształt brwi

Możesz również samodzielnie w domu regulować brwi. Zastanów się nad ich kształtem. Możesz użyć białej kredki do zakolorowania tych włosków, których chcesz się pozbyć. Pomaluj je u obydwu brwi i zobacz, czy podoba Ci się efekt. Jeśli nie, możesz wymazać z niektórych z nich kredkę albo pomalować więcej. U osób z jasnymi brwiami lepiej sprawdzi się ciemna kredka. Kiedy już narysujesz swoje wymarzone brwi, po prostu wyrwij pęsetą włoskie, które pomalowałeś. Uzyskasz taki ich kształt, o jakim marzyłeś. 

Indywidualny kształt brwi dla każdego

Jeśli nie wiesz jaki dokładnie kształt powinny mieć Twoje brwi, możesz użyć do jego wyznaczenia np.: ołówka. Przyłóż go do płatka nosa i trzymaj prosto. Tam, gdzie znajduje się na wysokości brwi, powinien być ich początek. Wyrwij więc włoski znajdujące się poza linią, między brwiami i na nosie. Teraz wyznacz najwyższy punkt brwi. Patrz na wprost i przyłóż ołówek do miejsca, gdzie kończy się tęczówka oka. To w tym miejscu brwi powinny mieć swój najwyższy punkt. Wyrwij włoski znajdujące się za wysoko obok niego. Czas na określenie końca krwi. W tym celu przyłóż ołówek znów do płatka nosa. Powinien przylegać również do kącika oka, więc lekko go nachyl. W ten sposób pokaże Ci koniec brwi. Sprawdź, czy brwi są identyczne, jeśli, nie dokonaj korekty i gotowe. 

Drobne korekty

W przypadku, gdy wyrwałeś za dużo włosków lub koniec Twoich brwi jest cieniutki i mało widoczny, dokonaj korekty kredką czy ołówkiem do brwi. W drogeriach znajdziesz również inne kosmetyki do brwi - cienie, linery itp. Wybierz taki, który najbardziej będzie Ci odpowiadał. Dobierz dobrze kolor, by nie był zbyt ciemny ani za jasny. Najlepiej weź kogoś do pomocy albo spytaj pracownika drogerii. Kredką możesz podkreślić początek i koniec brwi, a także ich kształt. Uzupełnisz nią braki we włoskach albo poprawisz łuk. W internecie znajdziesz wiele wskazówek jak odpowiednio używać kosmetyków do brwi. Jeśli kupujesz kredkę, najlepiej wybierz taką z grzebyczkiem. Po makijażu brwi, przeczesz je, by równo rozprowadzić włoski i kosmetyk, efekt będzie naturalny i brwi świetnie będą wyglądać.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne