Najlepsze Porady UrodaJak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?
ocena (/0):

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Jak zmyć lakier do paznokci bez zmywacza?

Często malujemy swoje paznokcie na ostatnią chwilę i nie zwracamy uwagę na to czy w domu mamy buteleczkę ze zmywaczem czy nie. Gdy lakier odpryśnie i wygląda to bardzo nieestetycznie dopiero szukamy zmywacza. Co jednak gdy sytuacja jest kryzysowa? Istnieje wiele sposobów na zmycie lakieru do paznokci bez skorzystania ze zmywacza, jednak to wszystko zależy od rodzaju, jak i składu lakieru.
Najlepsze-porady.pl przygotowały kilka sprawdzonych sposobów, które zawsze możesz spróbować.


Benzyna ekstrakcyjna, spirytus

Nie każdy posiada te produkty w domu, jednak jeżeli jesteś jedną z tych osób co masz je w zanadrzu to ułatwisz sobie zadanie. Na wacik nałóż niewielką ilość jednego z produktów i zmyj delikatnie lakier z paznokci. Należy być bardzo ostrożnym ponieważ zarówno spirytus, jak i benzyna ekstrakcyjna są produktami łatwopalnymi.

Dezodorant z zawartością alkoholu lub perfuma

Każdy w rzeczy samej ma u siebie w domu perfumę lub dezodorant. W przypadku perfumy należy zmyć lakier w ten sam sposób jak przy wykorzystaniu spirytusu czy benzyny ekstrakcyjnej. Jeżeli chodzi o dezodorant z zawartością alkoholu to wystarczy z bliskiej odległości spryskać paznokcie i zetrzeć lakier. Często zdarza się że te czynności musimy powtarzać po kilka razy, ale to zależy od trwałości lakieru oraz nałożonych warstw na paznokcie.

Ocet

Próbując dwa powyższe sposoby bez żadnego skutku to są nikłe szanse że ocet pomoże. Jednak, gdy nie masz żadnych z powyższych produktów to zawsze możesz spróbować. Namocz kilka wacików w occie i mocno trzyj lakier do paznokci. Warto wspomnieć o nieprzyjemnym i duszącym zapachu octu, który nie tak łatwo minie.

Woda utleniona

Twoja apteczka pierwszej pomocy jest bardziej zapełniona niż kuchnia? W tym przypadku wykorzystaj wodę utlenioną. Wystarczy nasączyć nią wacik i mocno trzeć paznokieć. Po kilku próbować w końcu zauważysz że lakier zaczyna schodzić z płytki paznokci. Jest to jednak sposób czasochłonny, ale może okazać się bardzo pomocny w kryzysowych sytuacjach.

Aceton

Aceton najczęściej posiadają kobiety, które są miłośniczkami tipsów, czyli sztucznych paznokci. W ten sam sposób jak korzystając ze zmywacza do paznokci zmywamy lakier. Jedyną wadą acetonu to jego małe działanie. Na naturalnych paznokciach i zwykłym lakierze nie działa tak dobrze jak na sztucznych. Dlatego też pewnie będzie potrzebne powtórzenie czynności zmywania kilka razy.
 
Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne