Najlepsze Porady UrodaJak zrobić fale na włosach?

Jak zrobić fale na włosach?

Jak zrobić fale na włosach? © unsplash

Wiele z nas marzy o posiadaniu pełnych życia i objętości fal. Szczególnie posiadaczki z natury prostych włosów chciałyby od czasu do czasu zobaczyć na swojej głowie zmysłowe fale. Jest na prawdę wiele sposobów na uzyskanie takiego efektu - jedne wymagają od nas mniej, inne więcej pracy i kosmetyków do stylizacji włosów. Przed wybraniem jednego z nich warto zastanowić się jakiego typu mamy włosy - te, które same mają tendencję do kręcenia się nie będą potrzebowały wiele aby zmienić się w zachwycające fale. Z kolei do prostych i gładkich włosów potrzeba będzie więcej cierpliwości i sprawdzonych sposobów. Prezentujemy niektóre z nich. Pamiętajmy, że wyboru najlepszego sposobu stylizacji będziemy musiały i tak dokonać same metodą prób i błędów.


1. Sól morska

Ciekawym sposobem na uzyskanie naturalnie wyglądających fal w modnym latem plażowym stylu będzie użycie soli morskiej w sprayu. Nakładamy ją na umyte i odżywione włosy i ugniatamy jak piankę. Jednak niestety taki sposób działa jedynie na włosy mające naturalną tendencję do kręcenia się.

2. Kok-ślimaczek

Jeden lub kilka takich koczków zapewni nam efekt naturalnego skrętu. Na lekko wilgotne włosy nakładamy kosmetyk do stylizacji loków i dzieląc na kilka części zawijamy wokół własnej osi tworząc "ślimaczki". Im więcej koczków robimy tym fale będą drobniejsze i bardziej skręcone. Najlepszy efekt uzyskamy gdy zakręcimy włosy na całą noc.

3. Warkocz

Daje efekt naturalnych, delikatnych fal. Na lekko wilgotne włosy nakładamy kosmetyki do stylizacji i zaplatamy warkocz (jeden lub kilka w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać). Sposób nadaje się również dla pań o prostych włosach.

4. Prostownica

Metoda znana zapewne wielu z nas. Najpierw należy spryskać włosy sprayem termoochronnym. Następnie dzielimy włosy na drobniejsze pasma i po kolei zawijamy. Umieszczamy je miedzy płytkami prostownicy i zawijamy w zewnętrzną stronę jednocześnie przesuwając w dół. Po zrobieniu fal na wszystkich włosach utrwalamy całą fryzurę lakierem.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
Łupiny orzechów moja babcia stosowała do farbowania...
uzywam tylko octy winnego ! naturalne spsosoby sa najlesze !
ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z...
Ostatnio widziałem grubą kobietę której brzuch się...