Najlepsze Porady UrodaJak zrobić kłosa?

Jak zrobić kłosa?

Jak zrobić kłosa? © pixabay.com

W końcu udało Ci się zapuścić włosy na tyle, by były równe i można było z nich zrobić jakieś ciekawe fryzury? Zawsze ścinałaś je na wysokość ramion, bo wygodniej było Ci na co dzień o nie zadbać. Teraz są jednak dłuższe i nie wiesz, co można z nimi zrobić? Spróbuj zrobić z włosów kłosa.


Nietuzinkowy warkocz

Przy grubych i gęstych włosach warkocze świetnie się prezentują. Jednak jeśli nie mozesz pochwalić się bujną czupryną, to przecież i tak możesz zaplatać warkocze. Oczywiście, jeśli długośc Twoich włosów na to pozwala. W takim przypadku dobrze jest celowo poluźnic pasma po wykonaniu warkocza, a sprawia on wtedy wrażenie jakby włosów było znacznie więcej. Taki warkocz nie tylko jest super na co dzień, ale też wygląda bardzo stylowo na imprezie albo z kilkoma ozdobnymi spinkami na weselu.

Patent na kłosa idealnego

Najpierw wiążemy włosy gumką w niski kucyk. Tak będzie łatwiej na początek. Kiedy dojdziemy do wprawy można pominąć ten etap i robić kłosa od razu. Kolejny krok to podzielenie kucyka na dwie części. Trzymając je od zewnętrznej części z jednego pasma wydzielamy kosmyk włosów, niezbyt gruby, i przekładamy go nad nim dołączając do drugiej części włosów, potem to samo robimy wydzielając kosmyk z drugiej części włosów i oplatając nim tą cześć, od której zaczęliśmy. Tak robimy aż do takiej długości warkocza, jaką chcemy uzyskać. Może brzmi to skomplikowanie, ale jest bardzo łatwe.  Dużo filmów z instrukcją robienia kłosa można znaleźć również też na you tubie.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Interesuje mnie zabieg mezoterapii igłowej.
Osocze przynosi wymarzone efekty. Skóra po zabiegu wygląda...
Teraz to są możliwości...
Dobrze jest się wybrać do podologa po zimie, ja tak zawsze...