Najlepsze Porady UrodaJak zrobić kreskę eyelinerem?

Jak zrobić kreskę eyelinerem?

Jak zrobić kreskę eyelinerem? @pixabay

Kreska na oku jest dopełnieniem makijażu. Odpowiednio dobrana pozwala podkreślić oko i nadać twarzy niepowtarzalnego charakteru. Jednak aby stworzyć idealną kreskę potrzeba odpowiednich kosmetyków i wprawy. Nie warto się załamywać gdy idealny makijaż oka nie wychodzi za pierwszym razem - w końcu praktyka czyni mistrza! 
Przedstawiamy kilka porad, które pomogą Ci stworzyć idealną kreskę!


Wybierz odpowiedni kosmeteyk

Wbrew pozorom nie każdy eyeliner ułatwi nam stworzenie idealnej kreski. Częstym błędem popełnianym przez początkujące posiadaczki kresek jest używanie narzędzie o zbyt ostro zakończonej końcówce np. pędzelka. Takim eyelinerem bardzo ciężko jest stworzyć od razu idealne, proste kreski - ich używanie wymaga wprawy, dlatego są polecane przede wszystkim dla profesjonalistów. Obecnie w drogeriach mamy ogromny wybór kosmetyków, dlatego warto porównać kilka modeli i najpierw wybrać te w pisaku i ze specjalnie wyprofilowaną końcówką. 
Najmodniejszym kolorem kreski jest oczywiście czarny - ale makijażyści polecają eksperymenty z różnymi kolorami. Niebieski, fioletowy czy żółty - możemy zaszaleć, w końcu lato coraz bliżej! ;)
Przed narysowaniem kreski warto jest odpowiednio przygotować oko: oczyścić dokładnie całą powiekę i nałożyć bazę która utrwali nasz makijaż. Po jej nałożeniu odczekajmy chwilę, aby eyeliner wysechł i nie odbił się tworząc nieestetyczne zabrudzenia.

Dobierz kreskę do kształtu oka

Wbrew pozorom nie do każdego kształtu oka pasuje gruba, zdecydowana kreska w stylu Audrey Hepburn. W niektórych przypadkach np. gdy mamy małe oczy może je jeszcze bardziej pomniejszyć, a tego efektu na pewno chcemy uniknąć! Watro więc zwrócić uwagę na to jaki kształt oka posiadamy i dobrać odpowiedni makijaż. Przedstawiamy kilka możliwości:
- małe oczy - do takich oczu najlepiej będzie pasować kreska "skrzydło" z wysoko podniesioną końcówką, nie nakładaj eyelinera na dolną powiekę
- duże oczy - w tym wypadku ma się wręcz nieograniczone możliwości - mocna kreska w stylu kociego oka jest dla Ciebie
- oczy okrągłe - tu najlepiej będzie pasować kreska cienka i prosta
- oczy wąskie - na takich oczach dobrze będzie wyglądać niezbyt gruba kreska poprowadzona po za zewnętrzny kącik oka i uniesiona do góry.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

porada: Czy syrop...
dobra porada !
najbardziej należy obawiać sie włośnicy i jedzenia...
to teraz juz wiem jak sie calowac :P
porada: Czy syrop...
lepiej unikać syropu glukozo-fruktozowego...
Łupiny orzechów moja babcia stosowała do farbowania...
hybrydy najlepsze!
bluzki z żabotm? musze sprobować :)
Ostatnio widziałem grubą kobietę której brzuch się...