Najlepsze Porady UrodaJak zrobić maseczkę peel-off z węglem aktywnym?
ocena (/0):

Jak zrobić maseczkę peel-off z węglem aktywnym?

Jak zrobić maseczkę peel-off z węglem aktywnym?

Wykorzystanie węgla aktywnego w kosmetologii stało się ostatnio bardzo popularne. Wiele maseczek, kremów czy odżywek na twarz i ciało często zawierają węgiel aktywny. Dzieje się tak dzięki jego oczyszczających właściwości. Pory naszej skóry są codziennie zanieczyszczone brudem, kurzem, toksynami czy nawet pozostałościami makijażu. Węgiel aktywny w maseczkach pomaga oczyścić skórę, pory oraz wchłania nadmiar sebum. Maseczki peel-off z węglem aktywnym pozostawiają każdy typ skóry świeży i czysty.
Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie łatwy przepis na przygotowanie właśnie takiej maseczki samodzielnie w domu. Pomoże Ci ona w walce z niedoskonałościami pojawiającymi się na skórze.


Potrzebne składniki

Do przygotowania domowej maseczki z węglem aktywnym będzie Ci potrzebne:

  • 2 łyżki wody,
  • 1 mała łyżka węgla aktywnego,
  • 0,5 małej łyżki glinki bentonitowej,
  • 1 łyżki żelatyny.

Przygotowanie maseczki

Samo przygotowanie maseczki jest bardzo szybkie i polega no połączeniu składników w odpowiedniej kolejności. Na samym początku sięgnij po wodę i żelatynę i wymieszaj je w małej miseczce. Następne dodajesz węgiel aktywny i glinkę bentonitową. Dobrze wymieszaj wszystkie składniki na gładką masę i pamiętaj o mieszaniu i korzystaniu z nie metalowych łyżek czy miseczek. Gdy już masa będzie gładka i dobrze wymieszana, włóż ją na 15-30 sekund do kuchenki mikrofalowej, aby zgęstniała. Pozostaw maseczkę do ochłodzenia i już po chwili możesz ją nałożyć na twarz.

Nakładanie/Stosowanie maseczki

Przygotowana w domu maseczka z węgla aktywnego może bardzo długo schnąć - nawet do dwóch godzin - w zależności od grubości nałożonej warstwy. Przy nakładaniu maseczki unikaj okolicę oczu, brwi oraz ust. Zacznij ściąganie maseczki gdy będzie ona już całkowicie wysuszona. Najlepiej jest zaczynać od czoła. Wszystkie resztki i pozostałości po maseczce zmyj ciepłą wodą.
Po maseczce dobrze jest też odpowiednio nawilżyć skórę twarzy. Skorzystaj z tłustego kremu do twarzy lub po prostu z olejku kokosowego.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne