Najlepsze Porady UrodaJakie znacie sposoby na obgryzanie paznokci?

Jakie znacie sposoby na obgryzanie paznokci?

Jakie znacie sposoby na obgryzanie paznokci? © pixabay.com

Obgryzanie paznokci jest częstym problemem wielu ludzi. Zazwyczaj występuje on samoistnie i jest nawykiem, którego trudno się pozbyć. Jednak czasami obgryzamy paznokcie kiedy jesteśmy zdenerwowani, zestresowani lub też martwimy się jakąś sytuacją. Nawyk ten nie jest ani zdrowy ani nie pomaga nam sie pozbyć problemów. Jakie są więc sposoby żeby przestać obgryzać paznokcie?


Niekorzystny nałóg

Niektórzy już mają nałóg obgryzania i ciężko im się z niego wyrwać. Po prostu dłonie same wędrują im do ust. Czasami robią to nieświadomie i łapią się na obgryzaniu po jakimś czasie, kiedy z paznokcia już nic wiele nie zostało. Obgryzanie paznokci wiąże się również z sytuacjami stresującymi lub pojawia się, kiedy czymś się martwimy i próbujemy jakoś pozbyć się dręczących myśli. Niestety w rezultacie żaden problem nie zostaje rozwiązany. Wręcz przeciwnie nasze dłonie wyglądają bardzo źle, paznokcie sa poniszczone, a nawet mogą się pojawić problemy z zębami.

Jak sobie radzić z obgryzaniem?

Na początek spróbuj pomalować paznokcie na jasny kolor lub odżywką. Obgryzione paznokcie nie będą ładnie prezentowały się w mocnych odcieniach. Gdy będziesz chciała je obgryźć, zorientujesz się, że są pomalowane i może Cię to powstrzyma. Co więcej istnieje wiele preparatów, którymi malujemy pazkocie, a po zbliżeniu ich do ust, mają tak gorzki, obrzydliwy smak, że hamujemy ten nawyk. Jeżeli masz nawyk, żeby trzymać cały czas paznokcie przy ustach, sięgnij po przekąskę. Niech będzie to jabłko, marchewka czy orzeszki. Dzięki temu będziesz mieć jakieś zajęcie. Żuj gumę. To również może bardzo pomóc. Żucie gumy również pomaga się odstresować oraz sprawia, że czymś zajmujemy umysł i usta, a to przy obgryzaniu paznokci najważniejsze. Gdy nic nie pomaga zastanów się może nad wizytą u lekarza. Być może masz bardziej zszargane nerwy niż myslisz i potrzebujesz czegoś lekkiego na uspokojenie. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Zdecydowanie zgadzam się z tytułem tego artykułu.
Odpowiedni Dress code również ma znaczenie.
Zasady Savoir Vivre są bardzo ważne.
Polecam wypróbować ten przepis.
Stosuje tonik dzięki nim moja skóra jest promienna i oczyszczona.
Klasyczne suknie są zawsze w modzie.
Bezbolesna redukcja cellulitu tylko w klinice Belvedere. Bałam...
Cellulit to mój największy problem od lat. Zdecydowałam się na...