Najlepsze Porady UrodaKilka słów o owłosieniu i metodach jego usuwania - laser Thunder
ocena (/0):

Kilka słów o owłosieniu i metodach jego usuwania - laser Thunder

Kilka słów o owłosieniu i metodach jego usuwania - laser Thunder

Owłosienie na ciele może być krępujące, może przeszkadzać, a nawet być przyczyną bólu. Jednymi z wielu przykładów niech będą włoski wystające z bikini, włosy na ramionach czy zarost na twarzy, który przy każdym goleniu podrażnia trądzik i przyczynia się do powstawania blizn. To tylko niektóre z problemów, z jakimi niektórzy z nas muszą się zmagać. Są też takie osoby, których włoski na ciele odrastają po kilku dniach. Taka ciągła depilacja jest męcząca, a nawet kosztowna. Maszynki do golenia, pianki, kremy, plastry z woskiem… A czy nie byłoby łatwiej, wygodniej i taniej, raz na zawsze poradzić sobie z problemem owłosienia?

Depilacja laserowa do niedawna była zabiegiem dla wielu osób niedostępnym ze względu na swoją cenę. Jednak jak pokazuje warszawska Klinika Miracki , skala problemu oraz chęć pomocy osobom, które cierpią z powodu swojego owłosienia, sprawiła, że można obniżyć ceny zabiegów. Przyjrzyjmy się jednemu z nich - laserowi Thunder.


Laser Thunder - jak działa i jakie przynosi efekty?

Laser Thunder to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie działanie dwóch różnych długości fal lasera. Dzięki temu jest w stanie dostosować swoje działania do indywidualnych potrzeb skóry Pacjenta. Działanie lasera polega na termicznym zniszczeniu włosa. Wiązka lasera niszczy macierz wraz z cebulką włosa, przez co ten nie ma możliwości ponownego wzrostu. Bardzo ważne jest również wykonanie zabiegu, gdy włos jest w fazie wzrostu. Aby wychwycić ten moment, należy przeprowadzić kilka sesji zabiegowych. To gwarantuje efekt trwałego usunięcia owłosienia.

Co o laserze Thunder sądzą specjaliści medycyny estetycznej?

Lekarze z Kliniki Miracki wskazują na dwie podstawowe zalety lasera Thunder: jest bezbolesny oraz trwale usuwa owłosienie. Tradycyjne metody usuwania włosów są bolesne, długotrwałe oraz wymagają cyklicznego działania. Laser po kilku sesjach zabiegowych pozostawia skórę gładką na zawsze. Laser Thunder to jeden z trzech urządzeń, które skutecznie radzą sobie ze zbyt dużym owłosieniem ciała. Pozostałe dwa lasery dostępne w Klinice to laser Vectus i Motus.

Jak wygląda przygotowanie skóry do zabiegu?

Profesjonalnym przygotowaniem skóry do depilacji laserowej zajmuje się lekarz w gabinecie medycyny estetycznej, jednak Pacjenci, którym zależy na skutecznym zabiegu, powinni zastosować się do zaleceń lekarskich:

  • przed zabiegiem nie należy opalać skóry, ponieważ światło lasera w takiej sytuacji jest niebezpieczne;
  • przed zabiegiem, najlepiej tego samego dnia, należy dokładnie ogolić obszar ciała, który będzie poddawany depilacji; depilację należy wykonać starannie, aby nie naruszyć ciągłości skóry; włoski, które pozostaną nad powierzchnią skóry, mogą doprowadzić do jej oparzenia;
  • przed zabiegiem należy odstawić leki i zioła światłouczulające; warto zapytać lekarza o listę leków, jeśli samemu jest się niepewnym w podjęciu decyzji;
  • między sesjami zabiegowymi nie wolno opalać skóry w solarium oraz korzystać z samoopalaczy;
  • między sesjami zabiegowymi należy zachować odstęp czterech tygodni; czas ten wynika z cyklu wzrostu włosów oraz zapewnia skuteczności depilacji;
  • jeśli po zabiegu wystąpią niepokojące objawy skórne, należy natychmiast zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg.

Więcej informacji o zabiegu trwałego usuwania owłosienia laserem Thunder można znaleźć na stronie: https://klinikamiracki.pl/depilacja-laserowa-thunder/

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~wybielanie zębów kurkumą
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-14 09:59:26

ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z kurkupmy


Najciekawsze

Podobne