Najlepsze Porady UrodaSposoby na puszyste włosy

Sposoby na puszyste włosy

Sposoby na puszyste włosy

Twoje włosy należą do przetłuszczających się, cienkich i delikatnych? Wiele osób się z tym zmaga i marzy o lekkiej i puszystej fryzurze. Najlepsze-porady.pl ma kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać odpowiednio o włosy i sprawią że włosy będą puszyste, piękne i zdrowe. 


Odpowiednie strzyżenie

Jeżeli nie masz dobrze ściętych włosów to nie masz możliwości ich łatwego i fajnego ułożenia. Puszystości włosom zawsze dodaje cieniowanie. Wycieniowane włosy wyglądają gęściej, a jeżeli masz krótką fryzurę to możesz wypróbować również wycieniowane końcówki czy pazurki lub asymetryczną grzywkę.

Regularne mycie

Osoby, które mają włosy z tendencją do szybkiego przetłuszczania się często popełniają błąd myjąc włosy codziennie. Raz na 2-3 dni najlepiej jest myć włosy. Jeżeli jednak nadal nie czujesz się komfortowo z nieprzetłuszczonymi włosami to możesz skorzystać z suchych szamponów, które znajdziesz praktycznie w każdej drogerii lub używać delikatnych szamponów do codziennego mycia włosów.

Suszarka czy dyfuzor

Najważniejsza zasada przy suszeniu włosów i uzyskania ich puszystości to suszenie i modelowanie zawsze od nasady. Korzystając z suszarki to zacznij suszyć włosy ze spuszczoną głową. Przy użyciu dyfuzora nasze włosy również unoszą się do góry i nasza fryzura zostaje puszysta i włosy wyglądają na mocne i gęste.

Odpowiednie kosmetyki do włosów

Jeśli masz delikatne i cienkie włosy to nigdy nie korzystaj z gęstych maseczek, wosku czy pasty modelującej. Te wszystkie produkty powodują że włosy stają się bardzo ciężkie i nie modelują się łatwo. Jeżeli chcesz mieć bujne i puszyste włosy to najlepiej korzystaj z odpowiednich odżywek i produktów dla włosów cienkich i pozbawionych objętości w postaci lakierów czy pianek.

Delikatny balejaż

Dobrze wykonany balejaż może sprawić że optycznie nasze włosy będą wyglądać na bardziej puszyste i gęste. Pasem powinny być jaśniejsze jedynie o kilka ton od naszego koloru włosów i oczywiście bardzo cieniutkie. Duże pasma jasnych włosów, które rzucają się w oczy nie dadzą Ci efektu gęstych włosów.

Zagęszczanie włosów

Doczepianie syntetycznych lub naturalnych włosów do swojej fryzury nie należy do tanich. Jednak, jest to sposób na zagęszczenie i przedłużenie włosów w szybki sposób na mniej więcej pół roku.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
mam wrażliwą skórę - po prysznicu musze nacierać sie balsamem...
Staram się zimą używać kremów oraz podkładów nawilżających.
Zdecydowanie suknie boho!
Świetne porady.Polecam.