Najlepsze Porady UrodaWoda termalna - właściwości
ocena (/0):

Woda termalna - właściwości

Woda termalna - właściwości Woda termalna - właściwości

Woda termalna jest naturalnym kosmetykiem do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Zawiera w sobie mnóstwo cennych składników i minerałów, które oczyszczają skórę, nawilżają ją i odżywiają. Woda termalna polecana jest w szczególności osobom o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Może być jednak stosowana przez każdego, zwłaszcza teraz latem, gdy skóra narażona jest na działanie negatywnych czynników w postaci wysokich temperatur czy klimatyzacji. 


Czym jest woda termalna?
Woda termalna wydobywana jest z głęboko ukrytych pod ziemią źródeł. Przepływając przez kolejne warstwy gromadzi w sobie mnóstwo minerałów. Ponadto na wskutek działania ciepła (gorącej magmy przepływającej pod ziemią) zachodzą reakcje powodujące wytworzenie nowych substancji. Woda termalna dostępna jest w wielu kąpieliskach i basenach. Woda doprowadzana do takich miejsc jest naturalnie ciepła i nie wymaga dodatkowego podgrzewania. 

Właściwości wody termalnej 
Woda termalna nie wywołuje uczulenia, dlatego może być stosowana u osób ze skłonnością do alergii. Łagodzi podrażnienia i przyspiesza proces regeneracji skóry. Znajdujące się w wodzie sole mineralne działają nawilżająco i odżywczo na skórę. Dużą zaletą wody termalnej jest również działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu usuwa wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. 

Jak stosować wodę termalną 
Kąpiele w wodzie termalnej zalecane są dla osób z różnymi problemami skórnymi, na przykład łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry czy w przypadku trądziku. Wodę możemy zakupić również w formie kosmetyków. Nie zastąpią nam one pobytu w takim miejscu, jednak zawarte w nich składniki z pewnością będą mieć korzystny wpływ na skórę. Producenci często umieszczają wodę termalną w pojemnikach z atomizerem. W ten sposób można łatwo spryskać skórę. Takie nawilżenie sprawdzi zarówno zimą podczas sezonu grzewczego, jak również latem, gdy doskwiera nam upał.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

autor komentarza: ~wybielanie zębów kurkumą
Ocena: 5/5
Dodano: 2019-07-14 09:59:26

ja do wybielania zębów stosuję kurkumę - stosuję pastę z kurkupmy


Najciekawsze

Podobne