Najlepsze Porady Wypoczynek13 porad, jak przeżyć spotkanie z dzikimi zwierzętami Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

13 porad, jak przeżyć spotkanie z dzikimi zwierzętami

13 porad, jak przeżyć spotkanie z dzikimi zwierzętami @pixabay

Wybierasz się w egzotyczną podróż? A może po prostu na wyprawę w góry gdzie możesz spotkać np. niedźwiedzia? Poznaj nasze porady które pomogą Ci przetrwać spotkanie oko w oko z niebezpiecznym zwierzęciem. Dobrze je zapamiętaj!


1. Rekiny

1. Rekiny@pixabay

Wbrew pozorom nie każdy gatunek rekina atakuje ludzi, ze 150 gatunków tylko 20 zdarza się być niebezpiecznym dla człowieka. Jest więc mało prawdopodobne, że ten drapieżnik będzie Tobą zainteresowany. Jeśli jednak dojdzie do bezpośredniego spotkania staraj się go nie prowokować. Pamiętaj że rekin jest wyczulony na krew i mocz. Zachowuj się spokojnie, nie odwracaj się plecami i nie uciekaj - takie zachowanie mogłoby sprowokować go do ataku. Jeśli znajdzie się na prawdę blisko Ciebie spróbuj uderzyć go w oczy lub oskrzela - to najbardziej wrażliwe miejsca na ciele tego zwierzęcia.

2. Kangury

2. Kangury@pixabay

Kangurom zdarza się zaatakować ludzi zazwyczaj wtedy gdy nieuważnie wkroczą oni na jego terytorium. Gdy spotkasz kangura możesz zacząć kaszleć - zwierzę uzna, że jesteś chory i nie będzie zainteresowane atakiem. Postaraj się spokojnie odejść - kiedy się oddalisz dla kangura będziesz wyglądał na mniejszego więc także mniej niebezpiecznego.

3. Lwy

3. Lwy@pixabay

Kiedy spotkasz na swojej drodze lwa nie panikuj. Staraj się utrzymywać kontakt wzrokowy. Spróbuj też wyglądać na większego niż jesteś - podnieś ręce i unieś nad głową kurtkę lub inny duży przedmiot. Wydawaj głośnie dźwięki i gestykuluj.

4. Słonie

4. Słonie@pixabay

Słonie mimo tego że wyglądają na ociężałe i zazwyczaj są łagodne mogą zaatakować. Kiedy zobaczysz że zwierze ma zwinięty ogon i uniesione uszy miej się na baczności. W takim wypadku najlepiej znaleźć przeszkodę miedzy Tobą a słoniem.

5. Nosorożce

5. Nosorożce@pixabay

Staraj się nie prowokować nosorożca - z powodu słabego wzroku mogą poczuć się zagrożone i zaatakować. Potrafią być bardzo szybkie - mogą rozpędzić się do ok 60km/h, a wtedy szanse na ucieczkę są niewielkie. Najlepiej schować się za drzewem.

6. Hipopotamy

6. Hipopotamy@pixabay

W upalne dni hipopotamy chowają się w krzakach - powinieneś mieć się wtedy na baczności. Są raczej ociężałe ale mogą biec z prędkością 30 km/h. Kiedy hipopotam będzie chciał Cię zaatakować schowaj się za kamieniem lub inną przeszkoda lub wejdź na drzewo.

7. Byki

7. Byki@pixabay

Wbrew powszechnej opinii byki nie są wyczulone na kolor czerwony, ani na żaden inny. Są za to wrażliwe na ruch. Jeśli byk zechce Cię zaatakować użyj jakieś rzeczy jako przynęty np. część ubrania. Machaj nią w pewnym oddaleniu od siebie, a gdy zwierzę będzie blisko wyrzuć jak najdalej od siebie.

8. Meduzy

8. Meduza@pixabay

Gdy przydarzy Ci się oparzenie przez meduzę pod żadnym pozorem nie przemywaj miejsca oparzenia moczem (według niektórych jest to dobry sposób na zmniejszenie bólu). Użyj lepiej słonej wody, a potem usuń pęseta resztki meduzy. Warto użyć na ranę maść przeciwhistaminową.

9. Aligatory

9. Aligatory@pixabay

Zachowaj spokój gdy zauważysz aligatora podczas pływania - staraj się nie chlapać wodą aby nie przyciągnąć uwagi drapieżnika. Pamiętaj, że jego szczeki są uważanie za najmocniejsze w świecie zwierząt. Gdy znajdzie się blisko Ciebie możesz uderzyć go w oczy lub gardło - to jego najwrażliwsze miejsca. Zachowuj się głośno i uciekaj zygzakiem.

10. Węże

10. Węże@pixabay

Najczęściej atakują gdy ludzie próbują je złapać - to powód 80% wszystkich ugryzień tych gadów. Gdy znajdziesz się blisko niego tup nogami. Gdy jednak Cię ugryzie nie wysysaj trucizny z rany. Przemyj to miejsce czystą wodą i załóż opaskę uciskową.

11. Niedźwiedź

11. Niedźwiedź@pixabay

Rzadka zdarzają się ataki niedźwiedzi na ludzi. Jeśli jednak znajdziesz się w takiej sytuacji postaraj się nie uciekać w panice aby nie wyglądać jak zdobycz. Niedźwiedź może biec z prędkością 48 km/h więc ucieczka nie będzie łatwa. Lepiej zwiń się w kulkę i nie ruszaj się - niedźwiedź uzna, że jesteś martwy.

12. Goryle

12. Goryle@pixabay

Gdy spotkasz goryla staraj się szeptać i nie nawiązuj kontaktu wzrokowego. Warto też usiąść aby wydawać się mniejszym. Gdyby jednak goryl zdecydował się na atak zwiń się w kulkę.

13. Pszczoły

13. Pszczoły@pixabay

Pszczoły mogą zaatakować człowieka nawet jeśli tylko przechodzi obok ula. Są one wrażliwe szczególnie na ciemne kolory. Jeśli już owady zainteresują się Tobą - postaraj się ukryć w ciemnym miejscu. 

Postaraj się dobrze zapamiętać nasze wskazówki, gdyż w razie niebezpieczeństwa mogą Ci one uratować życie!

Dodaj komentarz

Artur
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Warto wiedzieć co i jak na wszelki wypadek jakiegoś safari czy coś


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Nigdy nie wiem co spakować do walizki i później okazuje się,...
Pstrągowa jest w pięknej lokalizacji. Taki wypoczynek przyda...
Trzeba znać prawa pasażera!
Wakacje bez tłumów w czasach pandemii to priorytet.