Najlepsze Porady Wypoczynek4 rodzaje sportów, które możesz uprawiać wraz ze swoim psem
ocena (/0):

4 rodzaje sportów, które możesz uprawiać wraz ze swoim psem

4 rodzaje sportów, które możesz uprawiać wraz ze swoim psem Jaki sport uprawiać z psem?

Kupiłeś karnet na siłownię i skorzystałeś z niej zaledwie kilka razy? Nie masz motywacji? Szukasz najlepszego trenera, który poświęci Ci 100% swojej uwagi? Nie masz z kim wyjść pobiegać nad jezioro? Tak, znamy ten ból. Jednak wielu z nas takiego motywatora i trenera w jednym na we własnym domu. Zapewne jesteś przyzwyczajony do długich spacerów lub zabawy z psem. Dlatego też proponujemy wykorzystać pupila jako pomocnika podczas uprawiania kilku dyscyplin sportowych. Dla Ciebie będzie to forma treningu, a dla psa dodatkowa aktywność i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. 


Dogfrisbee
To taka psia odmiana znanego nam dobrze frisbee. Polega na rzucaniu pupilowi specjalnie przeznaczonego do tego celu talerza zrobionego z tworzywa sztucznego. Istnieje kilka typów tego sportu. Możesz ćwiczyć z psem rzucanie frisbee na odległość, na czas lub do celu. Bez względu na to, który wariant wybierzesz, zarówno dla Ciebie jak i dla psiaka będzie to niemały wysiłek. Ty masz możliwość trenowanie rzucania do celu lub szybkości i zwinności. Twój czworonóg z kolei może tu ćwiczyć refleks, szybkość czy też łowność.

Dock jumping
To jedna z nowszych dyscyplin, w czasie uprawiania których także Twój pies ma możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami. Dock jumping polega na rzucaniu zabawek do zbiorników wodnych (basenów czy jezior) i zachęcanie pupila do skakania za nimi. Jeśli Twój pies się ociąga, albo nie czuje się pewnie - wskocz razem z nim. Możecie też spróbować zabawy w płytkiej wodzie. Opór wody zmusza do większego wysiłku, dzięki czemu i Ty i Twój pies macie możliwość odbycia całkiem męczącego treningu.

Canicross
To obecnie jedna z najpopularniejszych dyscyplin uprawianych wraz ze zwierzętami. Polega na bieganiu z psiakiem, który jest przypięty do uprzęży i linki umocowanej na specjalnym pasie, który musisz sobie założyć na biodra. Cała zabawa polega na tym, że biegniesz na pupilem, a on jedynie wspomaga Cię swoją siłą. Staraj się nie wyprzedzać psiaka, ani nie ciągnąć go na siłę. Jest to niezwykle intensywny sport, bo oprócz samego biegu musisz się też kontrolować psa - odpowiednio kierować lub hamować. Canicross możesz uprawiać dosłownie wszędzie - w mieście, w lesie, na plaży czy też nad jeziorem. 

Stand up paddle (SUP)
To już nieco bardziej wymagająca dyscyplina. Sport ten polega na pływaniu z psem na...desce. Do tego celu służą deski wyglądem zbliżone do tradycyjnego sprzętu do surfingu. Tutaj rola psiaka jest raczej typowo towarzyska, bo cały wysiłek spływa właśnie na Ciebie. Zadbaj o kamizelkę ratunkową dla siebie i czworonoga. Następnie posadź pupila na desce, a Ty stań na niej trzymając wiosło. W czasie uprawiania SUP popracujesz nad mięśniami pleców, ramion oraz nóg. Bezcenna mina zachwyconego psiaka wynagrodzi Ci cały trud związany z wysiłkiem, jakiego wymaga pływanie na desce. Gwarantujemy.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz


Podobne