Najlepsze Porady Wypoczynek5 miejsc wartych odwiedzenia w czasie pobytu w Japonii Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

5 miejsc wartych odwiedzenia w czasie pobytu w Japonii

5 miejsc wartych odwiedzenia w czasie pobytu w Japonii Brama O-Torii

Japonia to kraj, który od wielu lat jest kierunkiem podróży dla wielu osób chcących zobaczyć i spróbować nowych rzeczy. Z jednej strony reklamowany jako kraj harmonii, spokoju i przemijającego piękna, z drugiej - źródło wszystkich dziwnych trendów i uroczych gadżetów, których nikt nie potrzebuje, a wszyscy chcą kupić. Jedno jednak jest pewne - każdy, kto odwiedzi Japonię, nie pożałuje swojej decyzji. Jakie miejsca, oprócz Tokio, warto zobaczyć w czasie pobytu? Poniżej przedstawiamy pięć wspaniałych lokalizacji.


Góra Fuji
Bez wątpienia góra Fuji jest najbardziej rozpoznawalnym miejscem i symbolem Japonii. Jej wysokość wynosi ponad 3,700 m n.p.m., co czyni ją najwyższym szczytem na archipelagu i jednocześnie sprawia, że przy dobrej pogodzie można ją ujrzeć z położonego sto kilometrów od niej Tokio. Od lat stanowi ona święte miejsce i źródło inspiracji dla wielu artystów, dzięki czemu w 2013 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co roku w lato wspinają się na nią tysiące ludzi, by z jej szczytu oglądać wschód słońca.

Wyspa Itsukushima
To znajdująca się na zachód od Hiroszimy wyspa najbardziej znana z świątyni wybudowanej na niej około VIII wieku. Co roku zachwyca ona wielu turystów swoimi zabudowaniami, które podtrzymywane na palach, sprawiają wrażenie unoszących się na powierzchni wody. To także w tym miejscu znajduje się kolejny z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Japonii, a mianowicie brama O-Torii. Na miejscu można też obejrzeć występy tradycyjnego tańca i muzyki oraz zwiedzić otaczające świątynie ogrody, zamieszkanie przez dzikie jelenie i kolonie ptaków.

Nara
Miasto Nara przez wieki stanowiło kolebkę kultury japońskiej oraz pierwszą stolicę kraju. Dlatego też znajduje się w nim wiele zabytków i historycznych budowli, które również znajdują się na liście UNESCO. Zwiedzić tu można też liczne, stare świątynie, takie jak chociażby Kofuku-ji czy Todai-ji. W Narze można znaleźć też w monumentalny posąg Buddy wykonany z brązu. Nara znana jest z parków otaczających świątynie, w których spotkać można swobodnie biegające jelenie wschodnie.

Sapporo
W Polsce znane przede wszystkim jako miejsce odbywania się zawodów w skokach narciarskich, położone na północnej wyspie Japonii Sapporo oferuje turystom wiele zróżnicowanych atrakcji. Wśród nich są liczne wydarzenia kulturalne i festiwale, muzea, galerie, parki, a także ciekawa kuchnia w stylu północnym i bogata historia teatralna. Wartymi odwiedzenia w Sapporo miejscami są natomiast Park Odori, Sapporo TV Tower czy góra Moiwa. Zimą miasto jest także gospodarzem Festiwalu Śniegu.

Japońskie Alpy
Miłośnicy przebywania na świeżym powietrzu powinni natomiast zainteresować się japońską naturą. Na terenie archipelagu znajduje się wiele zachwycających miejsc. Jednym z nich jest Park Narodowy Chubu-Sangaku, na którego północy i centrum znajdują się Góry Hida, zwane także Japońskimi Alpami. W ich paśmie można znaleźć jedne z najwyższych szczytów Japonii - Hotaka i Yari. Przy tym góry te co roku stają się obiektem zainteresowania wielu turystów, zarówno latem, jak i zimą, którym prócz pięknej przyrody oferują także sieć ośrodków rekreacyjnych z gorącymi źródłami.

Dodaj komentarz

Kamil
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Japonia to mój cel podróżniczy na 2022 rok. Wezmę pod uwagę te informacje. Dziękuję!

Kinga
Dodano:
0
0

Japonia jest bardzo pięknym krajem, byłam już tam dwa razy i za każdym razem można odkryć coś nowego, szkoda że jest tak daleko od Polski.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Bo co komu piach brać do samolotu
Na Wetline to cyk cyk cyk pksem z Jarosławia i już się jest
Czasami warto zrobić sobie takie "tanie wakacje" bez all...
Dobry i stabilny namiot posłuży na niejeden wyjazd.