Najlepsze Porady WypoczynekCzego nie należy robić na plaży?

Czego nie należy robić na plaży?

Czego nie należy robić na plaży?

Wiele naszych nawyków i przyzwyczajeń na plaży może innych irytować. Tak było i jest od zawsze, jednak warto pamiętać że przykładowo głośna muzyka może nas rozluźniać, ale innym przeszkadza. Wybierając się na plażę warto więc znać kilka wskazówek, aby każdy szanował czas i spokój drugiej osoby i wszyscy byli zadowolenie z tych kilka słonecznych chwil.
Najlepsze-porady.pl przygotowały dla Ciebie kilka takich wskazówek. Przeczytaj i nie popełniaj więcej takich błędów.


Nie puszczaj muzyki głośno

Wiadomo że na plaży chcesz słyszeć swoje ulubione wakacyjne kawałki, nie oznacza to jednak że musi je również usłyszeć cały świat. Zamiast boomboxa naładuj swój telefon lub weź ze sobą odtwarzacz MP3 i słuchawki. W ten sposób każdy będzie mógł wyluzować się przy swojej ulubionej muzyce.

Nie trzep swojego ręcznika

Irytujący piasek może się dostać wszędzie i często się zdarza że pochodzi on z ręcznika naszego plażowego sąsiada. Nie należy trzepać swojego ręcznika, ubrań czy butów w pobliżu innych ludzi. Niezależnie od twoich chęci to często wiatr może zawiać w innym kierunku i możesz tym zdenerwować wielu ludzi.

Nie zostawiaj śmieci

Na każdej plaży znajdują się kosze na śmieci, jednak i tak możemy zauważyć że czy na piasku czy w wodzie znajduje się aż za dużo śmieci. Nie bądź taką osobą i pokaż dobre wychowanie. Zadbaj trochę o środowisko, ale i o estetykę. Nikt nie chce rozkładać swoich rzeczy na skórkach od bananów i Ty na pewno też do nich należysz.

Bieganie i zabawa na piasku

Zabawy w plażowe gry są jak najbardziej częścią wakacyjnej tradycji, jednak warto pamiętać że nie blisko innych ludzi. Bieganie czy kopanie piłki na suchym piasku sprawi że wszyscy wokół Ciebie będą w piasku. Jeśli chcesz zagrać w piłkę czy pobiegać to wybieraj linię wody, gdzie pasek jest mokry.

Szanuj lokalne zwyczaje

Jeżeli wybierasz się na plażę za granicą to musisz pamiętać że ludzie mogą mieć inne zwyczaje. Może i dla Ciebie jest zupełnie normalne pokazywanie uczuć czy opalanie się w skąpym bikini, jednak zwróć uwagę na lokalnych ludzi i zwróć uwagę na ich ubiór oraz zachowanie na plaży.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
dziecko w kasku to podstawa - ale kas musi być porządnie...
Zawsze się pakuje w najwiekszą walizke a i tak nigdy nie mam...
jeżeli jeździsz po mieście to rower szosowy - wygodniejszy,...
chyba najlepsza porada jak sie odstresować - odpocznij, jedz...