Najlepsze Porady WypoczynekDlaczego warto podróżować samotnie?

Dlaczego warto podróżować samotnie?

Dlaczego warto podróżować samotnie? Podróżowanie w pojedynkę

Samotna podróż do innego kraju czy nawet miasta, kojarzy się wielu osobom z wielkim wyzwaniem, a nawet skrajnym niebezpieczeństwem. Tymczasem osób podróżujących w pojedynkę stale przybywa i wbrew pozorom nie są to jedynie mężczyźni. Równie często kobiety podejmują decyzję, aby wyruszyć samotnie w świat. Co skłania ludzi do podróży solo i jakie są tego korzyści? 


Brak ograniczeń 
Podróżując w towarzystwie innych osób często mamy do czynienia z różnymi typami charakteru i odmiennymi upodobaniami. To często stwarza problemy. Podczas gdy jedna osoba, chciałaby pójść zwiedzić okoliczne zabytki, druga woli odpoczywać na plaży. W efekcie, najczęściej jedna ze stron musi dostosować się do drugiej lub poszukać kompromisu. Podróżując samemu, problem ten znika. Możesz dokładnie zaplanować sobie plan podróży uwzględniając wszystkie interesujące Cię atrakcje i pomijając te, które nie wydają Ci się ciekawe. 
Do tego punktu warto dodać również swobodę, która pozwala Ci pojechać w podróż wtedy, kiedy masz na to ochotę. Decydując się na podróż grupową musisz zsynchronizować swój urlop z innymi, tak aby każdemu pasowało. Często zdarza się, że któraś z osób, może wziąć urlop tylko w wakacje, podczas gdy Ty chciałbyś pojechać przed sezonem, gdy nie ma jeszcze dużych tłumów, a wszystkie atrakcje i hotele są tańsze. 

Poznajesz nowych ludzi
Wiele osób zapomina o fakcie, że podróżując w pojedynkę, na miejscu nie jest się samemu. Dookoła otaczają Cię ludzie - zarówno tubylcy, jak też inni turyści, z którymi wchodzisz w interakcję. Ludzi nie da się uniknąć - chyba, że celem Twojej podróży jest bezludna wyspa lub środek dżungli. Kiedy jesteś w towarzystwie partnera lub przyjaciół, często ograniczasz się do nich. Będąc samemu, zaczynasz zwracać uwagę na innych ludzi, masz również większe szanse na nawiązanie z nimi rozmowy, nawet jeśli nie należysz do zbyt komunikatywnych osób. Powód? Odwaga często wynika z potrzeby. 

Poznajesz samego siebie
Podczas samotnej podróży dużo czasu spędzasz sam ze sobą. To daje świetną okazję do poznania siebie. Dowiadujesz się jakie wartości są dla Ciebie ważne i jakie cele chcesz zrealizować w życiu. Masz również mnóstwo czasu na przemyślenie swojego życia z dala od codziennych spraw i obowiązków. Będąc zdanym na samego siebie możesz również poznać swoje mocne strony i... polubić swoje towarzystwo. Będziesz także mieć okazje, aby zastanowić się nad swoimi przyjaźniami, pracą, karierą, relacjami. Nie musisz wysłuchiwać niczyich rad, dlatego wszystkie decyzje jakie podejmiesz będą opierać się wyłącznie na tym czego Ty chcesz. 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
jeżeli jeździsz po mieście to rower szosowy - wygodniejszy,...
dziecko w kasku to podstawa - ale kas musi być porządnie...
teraz juz wiem jaki rower wybrać :)))
fajna porada :)