Najlepsze Porady WypoczynekGdzie wybrać się na wakacje w Bieszczadach?
ocena (/0):

Gdzie wybrać się na wakacje w Bieszczadach?

Gdzie wybrać się na wakacje w Bieszczadach?

Masz kilka dni wolnego i planujesz spędzić je w Bieszczadach? Świetny pomysł! Tylko które miejsca najlepiej odwiedzić?
Na szczęście Bieszczady mają to do siebie, że każdy znajdzie tam to, czego szuka. Dla miłośników górskich wędrówek będzie tam mnóstwo ciekawych tras, dla rodzin znajdą się miejsca z atrakcjami dedykowanymi dzieciom, a dla poszukujących świętego spokoju - ciche osady leśne. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych bieszczadzkich miejsc, do których warto wybrać się na urlop.


Wetlina

Zaczynamy od uroczej wsi o nazwie Wetlina, która jest jednym z ulubionych miejsc noclegowych wielu miłośników gór. To świetna baza wypadowa aktywnych turystów, ponieważ stąd najbliżej na połoniny. Wetlina razem ze Smerekiem i Ustrzykami Górnymi stanowią nieformalne centrum Bieszczadów. Stąd można wybrać się choćby na Połoninę Wetlińską, znajdującą się w Bieszczadzkim Parku Narodowym, która należy do najpopularniejszych tras wycieczkowych w tych okolicach. Wetlina posiada też bogatą ofertę miejsc noclegowych, a także mnóstwo sklepów i restauracji. W lecie zarówno ona jak i okoliczne miejscowości są bardzo zatłoczone, przybywa tu mnóstwo turystów. Jeśli więc szukasz spokojnego i cichego miejsca, z daleka od tłumów turystów, to wybierz inne miejsce. Gdy jednak jedziesz w Bieszczady głównie po to, aby całymi dniami chodzić po górach i nie przeszkadza Ci wszechobecny hałas - będzie to dobry wybór.

Cisna

Cisna to również rewelacyjne miejsce - znajdziemy tu ciekawe szlaki górskie, jednak mniej znane i uczęszczane przez turystów. Z tego powodu miejscowość ta będzie świetnym wyborem w przypadku osób, które cenią sobie podczas urlopu przede wszystkim ciszę, spokój i brak tłoku. Długie spacery leśnymi ścieżkami mogę stanowić wspaniałą alternatywę dla wędrówek po połoninach. Będzie to również doskonałe miejsce dla rodziców wybierających się na wakacje ze swoimi pociechami. Wiele hoteli oferuje liczne atrakcje dla dzieci, takich jak salę zabaw, zjeżdżalnię, huśtawki czy trampoliny. Jeśli szukasz na odpoczynek miejsca, w którym możesz cieszyć się świeżym powietrzem, nieskażoną przyrodą i przepięknymi krajobrazami - wybierz się do Cisnej.

Solina

Choć położone z dala od głównych bieszczadzkich wzniesień - Solina i jej przepiękne Jezioro Solińskie co roku przyciągają tłumy turystów. Nie znajdziemy tu wejść na ciekawe górskie szlaki, ani nie odczujemy typowo górskiego charakteru miejscowości, jak miało to miejsce w przypadku miejsc opisanych powyżej. Warto jednak tu przyjechać, aby przejść się wybudowaną po wojnie ogromną zaporą, dzięki której powstało wspomniane Jezioro Solińskie. Możliwe jest zarówno przejście po jej koronie, jak i zwiedzenie wnętrza. Turyści mogą wybrać się na spacer, podziwiając wyjątkowe widoki, a także żeglować, pływać kajakiem, rowerem wodnym czy zażyć kąpieli słonecznej na plaży. Na nieco młodszych zwiedzających czeka tu mnóstwo atrakcji, takich jak park rozrywki, stragany z pamiątkami, lody, gofry i waty cukrowe. Jezioro Solińskie, zwane bieszczadzkim morzem, jest w rzeczywistości zbiornikiem retencyjnym, chroniącym przed powodzią oraz zasilającym hydroelektrownię. Bardzo ciekawą propozycją wycieczki jest trasa Bieszczadzkie szlaki na www.przyczepaprzezswiat.pl. Jeśli chcecie odpocząć w ciszy i spokoju to zdecydowanie nie polecamy samej Soliny, natomiast warto zatrzymać się w innej mniejszej miejscowości nad brzegiem Jeziora Solińskiego.

Muczne

Na koniec chcemy przedstawić alternatywę powyższych miejsc, idealną dla osób, które nie tolerują hałaśliwych tłumów i pragną się wyciszyć oraz odpocząć w spokoju. Muczne to niewielka osada leśna, w której znajduje się tylko kilka budynków - hotel, parę kwater i karczma. To idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy kochają odpoczynek w otoczeniu przyrody. Turystów kusi przede wszystkim ogromna ilość lasów i gór, otaczających osadę, świeże powietrze i święty spokój. Ponadto z Mucznego prowadzi wygodny i niedługi szlak, prowadzący na Bukowe Berdo, czyli jeden z bieszczadzkich szlaków, oferujących przepiękne i niepowtarzalne widoki.

Bieszczady są na tyle urokliwym miejscem, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, zarówno duży jak i mały turysta, amator pieszych górskich wycieczek, a także wielbiciel miejsc opustoszałych. Jeśli więc szukasz górskich przygód, warto zatrzymać się w jednej z miejscowości, leżących najbliżej szlaków i połonin, jak na przykład Wetlina czy Cisna. Gdy chcesz zabrać swoje pociechy do parku rozrywki czy samemu popływać kajakiem lub rowerem wodnym to Solina będzie świetnym wyborem. Natomiast, gdy szukasz miejsca, w którym możesz odpocząć psychicznie od codziennych spraw i odreagować stres, a także spędzić czas w ciszy i spokoju to koniecznie zajrzyj do Muczne.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Podobne