Najlepsze Porady WypoczynekJak kupić bilet pkp? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak kupić bilet pkp?

Jak kupić bilet pkp? © pixabay.com

Ostatnio dużo mówi się o tym jakie teraz pociągi stały się punktualne i wygodne. Wiele osób już jeździ pociągami do pracy. Zajmuje im to mniej czasu niż nawet dojazdy własnym autem. Zastanawiasz się czy nie jest to dobre rozwiązanie żeby zaoszczędzić? Ostatnim razem jechałem pociągiem jako dziecko i nie masz zielonego pojęcia gdzie nawet kupuje się bilety pkp?


Kupowanie biletu

Kupienie biletu pkp jest bardzo proste. Trzeba przyznać, że znacznie poprawił się komfort jazdy pociągiem i co najważniejsze ich punktualność. Bilet kupuje się zazwyczaj na stacji pkp, po prostu podchodząc do okienka i mówiąc dokąd chce się kupić bilet i na którą godzinę. Jeśli Twoje miejsce pracy nie znajduje się w odległym mieście, pewnie wybierzesz przejazdy regionalne. Wówczas bilety są ważne po ich wydrukowaniu do 6 godzin. Nie ma więc problemu w sytuacji kiedy spóźnimy się na pociąg. Można również kupić sobie bilet na wybrany dzień i godzinę.

Gdzie znaleźć rozkład odjazdów pociągów?

Rozkłady jazdy pociągów dostępne są w internecie na wielu stronach oraz nawet w aplikacjach na telefon. Daje to możliwość zaplanowania podróży. Jeśli nie mamy już czasu na kupienie biletu w kasie na dworcu, można to zrobić w pociągu. Niestety ceny bywają wówczas dużo wyższe i mało opłacalne. Wiele wspomnianych aplikacji ma także opcję zakupienia biletu online. Płatności dokonuje się przelewem. Wówczas bez wychodzenia z domu można zakupić bilet pkp i spokojnie udać się w podróż.

Dodaj komentarz

Jacek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przez internet albo na dworcu najlepiej kupić chyba bilet


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Każdy z nas ma inną porę do ćwiczeń. Ja ćwiczę zawsze po pracy.
Przydatne rady, przede wszystkim, fragment o szczepionkach i...
Dobre porady, zawsze wolę się cieniej ubrać, bo po kilku...
Ebook zabieram zawsze ze sobą. Mam go w pociągu, autobusie,...