Najlepsze Porady WypoczynekJak spakować dziecko na ferie? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak spakować dziecko na ferie?

Jak spakować dziecko na ferie? @pixabay

Ferie to dla wielu dzieci czas wyjazdów na zimowiska, najczęściej w góry na obozy narciarskie. Warto zadbać aby nasza pociecha podczas wyjazdu była odpowiednio zaopatrzona w najpotrzebniejsze rzeczy, wtedy będzie mogła bez problemu cieszyć się wypoczynkiem, a i my będziemy spokojniejsze. Warto na początku przygotować listę potrzebnych rzeczy, dzieląc je np na ubrania, kosmetyki czy inne drobiazgi.


Niezbędne ubrania

Niezbędne ubrania@pixabay

Zimą szczególnie potrzeba przede wszystkim ciepłych ubrań, które podczas zabaw na świeżym powietrzu będą na pewno potrzebowały częstej zmiany - uczulmy dziecko aby zmoczone rękawiczki czy skarpetki zmieniało jak najczęściej. Tutaj więcej zapasowych par na pewno się przyda. Warto spakować dziecku bawełniany worek na brudne ubrania, aby nie mieszały się z tymi czystymi. Mimo chłodnej pory roku oprócz ciepłej kurtki i spodni, warto zapakować dziecku również lżejsze rzeczy. Koniecznie trzeba pamiętać o zapasowych butach - gdy zamoczy jedną parę będzie mogło w ciągu dnia ją zmienić na suchą.
Nie warto pakować dziecku nowych ubrań - po pierwszy podczas zabawy może je pobrudzić i zniszczyć, a po drugie może ich zwyczajnie nie rozpoznać i nieświadomie "zamienić" się z kolegą. Co więcej ubrania warto dziecku podpisać np. flamastrem na metce. Klapki w których dziecko będzie mogło iść pod prysznic są niezbędnie - zabezpieczymy w ten sposób dziecko przed zarażeniem się np. grzybicą. 

O czym jeszcze pamiętać

O czy jeszcze pamiętać@pixabay

Nie wolno zapomnieć o środkach higieny i lekach które dziecko stale przyjmuje - warto również wspomnieć opiekunowi aby zwrócił uwagę czy dziecko je bierze. Jeśli nasza pociecha posiada telefon nie zapomnijmy o ładowarce, warto zapakować też ulubiona zabawkę. Należy również dać dziecku mały plecak na bagaż podręczny, a w nim wodę do picia i zdrowe przekąski. Pamiętajmy o legitymacji szkolnej lub paszporcie jeśli jest to wyjazd zagraniczny. Dając dziecku kieszonkowe na drobne wydatki podzielmy je na drobne nominały np. po 10 zł, jeśli jednak obawiamy się, że może je zgubić oddajmy je opiekunowi który będzie je dziecku wydzielał każdego dnia.

 

Pamiętajmy aby pakując niezbędne rzeczy dla dziecka nie przeciążyć bagażu - w końcu to dziecko będzie go musiało dźwigać. Warto również zaangażować dziecko w pakowanie wtedy łatwiej zapamięta co ma przy sobie i będzie miało możliwość wybrać ulubione rzeczy.

Dodaj komentarz

Lina
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciepłe ubrania żeby nie zachorowało dużo witamin, syrop leki itp


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Najważniejszą rzeczą jest dostosowanie rozmiarów walizki do...
Najważniejsze jest aby nie zapomnieć paszportu :) dobrze że...
Na pewno zaopatrzyłabym się tam w koreańskie kosmetyki tak...
Amortyzacja i rower muszą iść w parze za sobą.