Najlepsze Porady WypoczynekJak zacząć podróżować autostopem? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak zacząć podróżować autostopem?

Jak zacząć podróżować autostopem? Podróż autostopem

Podróż autostopem to z pewnością ciekawe doświadczenie, które związane jest z możliwością poznania nowych ludzi, a także doznania nowych przygód, których nie moglibyśmy doświadczyć podczas zorganizowanej wycieczki. Jednakże dużo osób z pewnością jest zdania, że podróż autostopem jest niebezpieczna, ponieważ nigdy nie wiadomo, na kogo trafimy — w takiej chwili jesteśmy zależni od osoby prowadzącej pojazd. Do takiego podróżowania trzeba należycie się przygotować, aby w naszej pamięci powstały wyłącznie miłe wspomnienia.


1. Zatrzymuj się w dozwolonych miejscach
Pierwszym krokiem do rozpoczęcia podróży autostopem, jest udanie się na miejsce, z którego chcemy wyruszyć i wystawienie kciuka w górę. Jednakże podczas takich czynności musimy zatrzymywać się w dozwolonych miejscach, aby nie przyczynić się do zagrożenia ruchu na drodze, a co gorsza spowodowania wypadku. Należy ustawić się w takim miejscu, który wskazuje kierunek naszej podróży — zatrzymywanie się przed skrzyżowaniem może być często mylące i szybko zakończyć naszą podróż.

2. Bagaż
Podróż autostopem to nie jest odpowiednie miejsce dla dużej ilości bagażu — powinien on być zredukowany do ostatecznego minimum. Najlepszym rozwiązaniem będzie dość pojemny plecak, w którym zmieścimy wszystkie potrzebne przedmioty, a także u jego boku będziemy mogli przymocować karimatę lub namiot. Widoczny bagaż wzbudza zaufanie u kierowców — szczególnie kierowcy tirów będą chętni do zatrzymywania się, ponieważ liczą na dłuższą podróż w towarzystwie.

3. Jazda nocą
Jazda nocą i łapanie stopa oczywiście jest możliwe, jednakże warto zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa oraz przesiadać się tylko i wyłącznie w oświetlonych miejscach, np. stacjach paliw czy w publicznym miejscach w mieście.

4. Nocleg
Kiedy jesteś wyposażony w namiot, nie powinno być to większym problemem — warto znaleźć jakieś ustronne miejsce i się rozbić. Jeżeli nie masz namiotu, opcją jest tani motel, przystanek PKS, a nawet parkingowa wiata.

5. Higiena
Na stacjach benzynowych lub zjazdach na autostradzie dostępne są odpłatne szalet prysznicowe, z których można skorzystać w celu umycia się. Natomiast skorzystanie z toalety lub umycie zębów nie powinno być większym problemem w przydrożnych restauracjach. Nie tylko warto dbać o swoją higienę, ale również stan naszego bagażu, który później będziemy kłaść w samochodzie.

6. Bezpieczeństwo
W tym przypadku nie ma żadnej reguły — w każdej sytuacji trzeba zachować zdrowy rozsądek oraz mieć zaufanie do pierwszego wrażenia, które wywołał w nas zatrzymujący się kierowca.

Dodaj komentarz

Aneta
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Podróż autostopem budzi u mnie niepokój. Chyba oglądam zbyt dużo filmów z udziałem autostopowiczów.

Eliza
Dodano:
0
0

Samotne podróże zawsze mnie zadziwiają. Nie zdecydowałabym się na podróżowanie w pojedynkę.

Marek
Dodano:
0
0

Moim marzeniem jest zwiedzić Polskę autostopem, bardzo przydatne rady.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
My zawsze majówkę spędzamy z całą rodziną.
Lubię wolny zas w weekend spędzać na spotkaniach ze znajomymi,...
Dobre porady, zawsze wolę się cieniej ubrać, bo po kilku...
W weekendy staramy spotkać się z przyjaciółmi i spędzić z...