Najlepsze Porady WypoczynekJak zrobić choinkę ze sznurka? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Jak zrobić choinkę ze sznurka?

Jak zrobić choinkę ze sznurka? © pixabay.com

Zbliża się najpiękniejszy czas w roku- Mikołaj, święta Bożego Narodzenia i Sylwester. Każdy z nas chce przyozdobić na ten okres swój dom, by poczuć jeszcze lepiej magię tego okresu. Przez cały rok na żadną okazję nie pojawia się w sklepach tyle dekoracji. Jedną z nich jest choinka. Jednak nie musi być ona standardowa. Dla ozdoby warto wykonać tę ze sznurka. To szybki i tani sposób na ozdobienie domu. 


Co będzi Ci potrzebne?

Jak zrobić choinkę ze sznurka? Przygotuj sznurek stożek styropianowy, który na pewno kupisz w sklepie papierniczym lub z akcesoriami w okresie przedsiątecznym, sznurek sizalowy, utwardzacz do tkanin, nożyczki oraz folie aluminiową. To wszystko. Jak widzisz nie potrzebujesz żadnych skomplikowanych składników ani też nie musisz wydawać dużych sum pieniędzy. Ozdoby świąteczne sa bardzo drogie, ale Twoja będzie tania i nipowtarzalna.

Do dzieła!

Nalej trochę płynu do twardzania tkanin do pojemnika lub miski. Zamocz w nim sznurek w dowolnej ilości. Lepiej na koniec uciąć niepotrzebny fragment niż żeby mialo Ci braknąć materiału do wykonania choinki. Następnie owiń styropianowy stożek folią aluminiową żeby się nie zamoczył. Teraz możesz owinąć go sznurkiem. Nie żałuj go, bo choinka musi być stabilna po wyschnięciu. Owijaj równo wokół stożka lub dowolnie zazębiając o siebie kolejne warstwy. Pozostaw tak wykonaną choinkę do wyschnięcia. Przeczytaj instrukcję na utwardzaczu, dowiesz się ile ma on wysychać. Kiedy sznurek będzie suchy, delikatnie wyjmij stożek z jego wnęrza. I gotowe. Właśnie wykonwałeś choinkę ze sznurka. Możesz ją pomalować sprayem na dowolny kolor albo przykleić małe ozdoby. Muszą one być lekkie, by nie obciążały konstrukcji.  Możesz wykonać tyle choinek, ile chcesz i przyozdobić nimi dom. 

Dodaj komentarz

karolina w
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

fajna porada :)


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a...
coca cola to ściema - w coca coli jest bardzi mało kwasu...
na randkę idz tam gdzie nie ma ludzi
jak byś lubianym ? najlepsza porada - nie rób tego na siłę...
jeżeli jeździsz po mieście to rower szosowy - wygodniejszy,...
Zawsze się pakuje w najwiekszą walizke a i tak nigdy nie mam...
teraz juz wiem jaki rower wybrać :)))
dziecko w kasku to podstawa - ale kas musi być porządnie...