Najlepsze Porady WypoczynekKraje w których unikniemy tłumów turystów Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Kraje w których unikniemy tłumów turystów

Kraje w których unikniemy tłumów turystów Turyści

Turystyka nigdy nie rozwijała się tak dynamicznie jak obecnie. Możliwość przekraczania granic wielu państw bez paszportu, tanie połączenia lotnicze i rozwijająca się baza noclegowa na całym świecie sprawiły, że podróżujemy coraz chętniej i częściej. Niestety, to co ma swoje zalety posiada również ciemne strony. Wiele kierunków turystycznych jest obleganych do tego stopnia, że lokalne władze muszą wprowadzać ograniczenia dla przyjezdnych. Na szczęście na mapie świata znajduje się również wiele miejsc, w których można zaznać spokoju. Warto odwiedzić je, zanim i tam zjawią się tłumy.


Mołdawia
Mołdawia jest niewielkim krajem położonym w Europie. Nie znajdziemy w nim typowych atrakcji, które ściągają tłumy odwiedzających, co nie oznacza, że kraj ten nie jest wart odwiedzenia. Przeciwnie, Mołdawia to kraj niezwykle urokliwy i idealny dla podróżników, który wyznają ostatnio popularny nurt "slow travel". Mołdawia jest kierunkiem doskonałym dla smakoszy wina, ponieważ słynie z produkcji właśnie tego trunku. Warto więc wybrać się do jednej z licznych winnic, aby skosztować lokalnych specjałów. Najstarszą z nich jest Purcari. Mołdawia zaskakuje również smakami kulinarnymi, które stanowią mieszankę kuchni rzymskiej, greckiej, rosyjskiej i tureckiej.

Wyspy Owcze
Małe wysepki wulkaniczne ulokowane pomiędzy Islandią, a Wielką Brytanią uznawane są jako jeden z najatrakcyjniejszych rejonów świata. Zobaczymy na nich prawdziwe piękno przyrody, na które składają się zielone wzgórza, monumentalne klify i wysokie wodospady. Sceneria rodem z "Władcy Pierścieni" z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych, jednak wciąż można zaznać tutaj spokoju i napawać się widokami bez dźwięku setki migawek w tle. Terytorium jest zależne od Danii i najłatwiej dostaniemy się na wyspy z Kopenhagi.

Gruzja
Popularność tego kraju również dynamicznie wzrasta, głównie za sprawą tanich przewoźników, dzięki którym do kraju możemy dotrzeć z Polski nawet za kilkadziesiąt złotych! Gruzja ma do zaoferowania dla turystów bardzo wiele. Wspaniałe zabytki kontrastują tutaj z górskim krajobrazem, dlatego nie będą nudzić się tutaj miłośnicy zwiedzania, ani trekkingu. Osoby, które preferują wypoczynek nad wodę mogą udać się do położonego nad Morzem Czarnym miasta Batumi, którego nazwa pojawiła się w znanej polskiej piosence z lat 60-tych. Warto tutaj wspomnieć, że Gruzini darzą Polaków ogromną sympatią.

Słowenia
Słowenia należy do jednych z najmniejszych, a zarazem najpiękniejszych krajów europejskich. Wspaniałe krajobrazy przyciągają amatorów piękna przyrody, a dzięki licznym zabytkom miłośnicy historii i kultury również nie będą zawiedzeni. Podczas podróży do Słowenii warto odwiedzić urokliwą stolicę Lublanę, a także słynne jeziora takie jak Bohinj oraz Bled. Podczas pobytu będziemy mieć również okazję zachwycić się pięknem Alp towarzyszących na horyzoncie.

Jordania
Mimo niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie wielu turystów udaje się co roku w tamten region. Jednym z krajów, który do tej pory nie cieszył się tak dużą popularnością jak sąsiadujący Izrael czy niedaleki Egipt jest Jordania. Z roku na rok kraj bogaci się coraz bardziej na turystyce, dlatego to ostatni moment na odwiedziny, jeśli nie chcemy mieć do czynienia z tłumami turystów. Nie można pominąć Petry, czyli miasta wykutego w skale, które uznane zostało za jeden z cudów świata. Do obowiązkowych punktów należy również Morze Martwe, czyli zbiornik wodny o największym zasoleniu na świecie.

Dodaj komentarz

Adam
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Te kraje choć sa mniej popularne też są ciekawe.

Domi
Dodano:
0
0

Wakacje bez tłumów w czasach pandemii to priorytet.

Roman
Dodano:
0
0

Ja bym się do Gruzji nie wybrał bo tam ruskie


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
porada: Radawa
Wynajmowaliśmy tutaj domek letniskowy ze znajomymi. Właściciel...
Ja tam boję się latać i pewnie nigdy nie przełamie swojego leku.
Uważam, że Golden Retriever to najpiękniejszy pies na świecie!...
Fajne porady dla podróżujących