Najlepsze Porady ZdrowieChoroby żylne, jak leczyć? Ocena 5 na podstawie 1 komentarza

Choroby żylne, jak leczyć?

Choroby żylne, jak leczyć?

W dzisiejszych czasach dość powszechnym zjawiskiem, z którym zmaga się większa część społeczeństwa, są problemy z układem żylnym, a więc niewydolność żylna. Siedzący lub stojący tryb życia, mała aktywność ruchowa, niewłaściwa dieta oraz predyspozycje genetyczne — wszystkie te aspekty wpływają negatywnie na stan naszym żył oraz zastawek, które jeśli funkcjonują prawidłowo, zapobiegają cofaniu się krwi oraz jej zaleganiu w żyłach, co prowadzi do ich znacznego rozszerzenia, czyli powstania żylaków. Co zrobić, kiedy zauważymy, że nasze nogi staja się ciężkie i opuchnięte, a przy udach i kolanach pojawiają się nieestetyczne pajączki?


żylaki, czyli choroba współczesności

Niewydolność żylna jest dość poważnym schorzeniem, które nieleczone może doprowadzić nawet do zakrzepicy zagrażającej życiu oraz zdrowiu. Żylakami nazywamy poskręcane i uwypuklone żyły, które można zaobserwować na kończynach dolnych gołym okiem lub podczas badania USG Dopplera. Żylaki najczęściej leczy się przy pomocy małoinwazyjnych metod, takich jak: skleroterapia czy laseroterapia. Na występowanie zmian żylnych najczęściej narażone są kobiety, u których dochodzi do zmian hormonalnych, a więc wszystkie kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne, kobiety w ciąży, a także kobiety przechodzące okres menopauzy.

problem z pajączkami

Tak zwane pajączki, czyli drobne uszkodzenia naczyń krwionośnych, najczęściej w kolorze czerwonym lub sinym są pierwszym powodem zgłoszenia się do lekarza flebologa. Warto wiedzieć, że pajączki nie zawsze muszą mieć podłoże zdrowotne, a więc nie zawsze przekształcą się w żylaki. Na wizycie u lekarza flebologa powinien zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad, a także badanie USG Doppler, a więc badanie ultrasonograficzne, podczas którego przeanalizowany zostanie stan żył głębszych. Jeżeli pajączki okażą się wyłącznie problemem natury estetycznej, wtedy należy udać się do flebologa estetycznego, który usunie niechciane naczynka i zlikwiduje problem siniaków oraz żyłek na nogach.

Dodaj komentarz

marta raczka
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Niewydolność żylna jest dość poważnym schorzeniem ktora nasila sie jedząc fast foody i inne syfy


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Nie wiedziałam, że suszenie ubrań w domu może mieć takie skutki.
Świetny artykuł. Ja zawsze kupuje bakalie i orzechy w sklepie...
Może i nie zdrowe ale za to jakie dobre
Biotynę poleciła mi moja przyjaciółka, która odkąd ją...