Najlepsze Porady ZdrowieDlaczego strefa pod kolanami jest podatna na pajączki? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Dlaczego strefa pod kolanami jest podatna na pajączki?

Dlaczego strefa pod kolanami jest podatna na pajączki?

Pajączki często pojawiają się w okolicy dołów podkolanowych, ale nie tylko - można je również spotkać na twarzy, piersiach, plecach oraz udach. Pajączki w zależności od ich średnicy oraz kolorystyki nazywamy venulektazjami lub teleangiektazjami. Oprócz widocznych pajączków często współwystępują z nimi inne objawy, tj. ociężałość, ból i męczliwość nóg. Szczególnie narażone na tego typu zmiany są kobiety, ponieważ podstawową przyczyną powstawania poszerzeń naczyń są zmiany hormonalne, mało aktywny styl życia i wszelakiego typu zabiegu kosmetyczne, np. stosowanie depilacji ciepłym woskiem. U niektórych pajączki pod kolanami są jedynie zmianami estetycznymi, natomiast u innych mogą wskazywać na nieco większy problem. Oczywiście pajączki stanowią dla Pań duży problem estetyczny, ponieważ występują w widocznym miejscu.


Przyczyny występowania pajączków

Do najczęstszych przyczyn występowania pajączków pod kolanami można zaliczyć nadmierne ich przeciążenie lub napięcie. Często z pajączkami w okolicy podkolanowej zmagają się osoby uprawiające aktywność fizyczną, a także Panie chodzące na co dzień w wysokich szpilkach. Przypadłość występowania pajączków  może pojawić się w każdym wieku. W tej okolicy zmiany naczyniowe mogą występować w postaci niebieskich poszerzonych naczyń (venulektazji) lub czerwonych małych pajączków, czyli teleangiektazji — oczywiście może dojść do mieszanki obydwu zmian. Kolejną przyczyną występowania pajączków może być również uszkodzenie żyły uchodzącej w tej okolicy, tj. żyły odstrzałkowej lub uszkodzenie żył przeszywających.

Jak przeciwdziałać pajączkom?

Jeżeli zauważymy u siebie problem z pajączkami, należy udać się do wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza flebologa, który wykona badanie USG Dopplera, czyli badanie ultrasonograficzne, dzięki któremu będzie mógł określić przyczynę powstania problemu, a także określić jego skalę. Flebolog musi stwierdzić, czy nie doszło do uszkodzenia żył, które są głębiej położonych. Jeżeli tak, można rozpocząć zamykanie zmian powierzchownych. Najlepszą metodą do usuwania takich zmian jest skleroterapia.

Dodaj komentarz

Anna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Teraz już wiem skąd biorą się pajączki pod kolanami.

Dagmara
Dodano:
0
0

Leczenie żylaków jest czasami uciążliwe, zwłaszcza gdy ta dolegliwość jest już w wysokim stadium rozwoju. Polecam leczenie prowadzone przez pana dr Paluch.

Karolina
Dodano:
0
0

Leczenie pajączków powinno odbywać się u dobrego specjalisty, który nie zaszkodzi nam. Skleroterapia to bardzo dobry zabieg, który pomógł mi w walce z moim problemem.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Badanie usg żył czeka mnie za miesiąc. Pożyteczny artykuł dla...
Ja u siebie dosyć późno zobaczyłem problem żylaków a właściwie...
To prawda, bataty to ciekawa alternatywa od ziemniaków....
trzeba myć ręce i zachować spokój - z myciem rąk to nic...