Najlepsze Porady ZdrowieDomowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

Domowe sposoby na ból gardła

Okres jesienno-zimowy jest jednym z najbardziej trudnych okresów dla naszego organizmu, ale też samopoczucia. Często przeziębienia, stany zapalne czy inne dolegliwości mogą nam w wielkim stopniu osłabić odporność i sprawić że musimy spędzić kilka dni w łóżku. Ból gardła jednak może być bardzo irytujący, ponieważ częsty kaszel podrażnia naszą jamę ustną. To nie doprowadza do powstania przeziębienia czy gorączki, dlatego musimy dalej funkcjonować w naszej codzienności nawet z bólem gardła. 
Najlepsze-porady.pl wyszukało kilka szybkich i łatwych sposobów aby pozbyć się bólu gardła w naturalny domowy sposób.


1. Pij dużo wody

Woda to źródło życia i w tym przypadku działa lecznico. Należy pić co najmniej 2,5 litrów wody dziennie. Woda działa też oczyszczająco dla naszego organizmu i pomoże w szybkim usunięciu toksyn oraz bakterii czy wirusów, które spowodowały ból gardła. Pamiętaj że woda, ale każdy inny napój, który spożywasz musi być w mniej więcej temperaturze pokojowej lub temperaturze bliskiej tej naszego ciała. Ograniczaj bardzo zimne napoje, które podrażnią jeszcze bardziej Twoje gardło.

2. Czerwone buraczki i ich sok

Sok z czerwonych buraków może być dla Ciebie najlepszym sposobem na wyleczenie podrażnionego gardła. Właściwości lecznicze buraków są już od wielu lat znane i wykorzystywane, więc dlatego tego nie wykorzystać. Płukanie gardła takim sokiem już po kilku dniach zacznie działać. Jak to przygotować? Wystarczy że do szklanki soku z czerwonych buraków dodasz łyżkę octu winnego lub jabłkowego i dobrze wymieszasz. Płucz gardło 5-6 razy dziennie.

3. Zioła na gardło

Najskuteczniejszym ziołem na gardło jest szałwia. Bardzo dobre są również zioła, jak rumianek, kora dębu, mięta czy kwiat nagietka. Stwórz napar mieszając kilka liści w tych ziół i płucz nim gardło kilka razy dziennie lub co trzy godziny jeśli masz na to możliwość. Jak przygotować napar? Wybrane przez ciebie zioła zalej wrzącą wodą i poczekaj około 20-25 minut. Poczekaj aż napar będzie miał temperaturę pokojową i możesz działać.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Przetestowałam w swoim domu różne odkurzacze, a najlepiej...
najlepszy przepis na świecie na mule !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
Po wszelkie porady i pomoc w naprawie sprzętu AGD radzę...
najbardziej należy obawiać sie włośnicy i jedzenia...
stosuje :) są efekty !!
Sery neutralizują brzydki zapach z ust :)
porada: Czy syrop...
lepiej unikać syropu glukozo-fruktozowego...