Najlepsze Porady ZdrowieDomowe sposoby na ból zęba
ocena (/0):

Domowe sposoby na ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba @pixabay

Nagły ból zęba może przytrafić się każdemu w najmniej oczekiwanym momencie. Nie należy tego bagatelizować, dlatego warto nawet kontrolnie odwiedzić swojego dentystę. Jednak zanim to nastąpi z pewnością będziemy chcieli przynieść sobie nieco ulgi. Warto wstrzymać się z tabletkami i wypróbować najpierw domowe sposoby używając składników które każdy z nas na pewno ma w domu. My postanowiliśmy pokazać Wam kilka z nich.


@pixabay

Żucie czosnku lub cebuli może przynieść nam ulgę, obydwa te składniki zabiją bakterie, a czosnek dodatkowo wzmacnia zęby.

@pixabay

Wysoka zawartość witaminy C, którą zawiera pomaga w problemach z zębami. Najłatwiejszym sposobem jest potarcie bolącego miejsca kawałkiem cytryny.

@pixabay

Płukanka z liści suszonej szałwii dzięki zawartości kamfory uśmierza ból, dodatkowo zawiera składniki antybakteryjne, które pomagają zwalczyć infekcje. Podobne działanie wykazuje napar z tymianku.

@pixabay

To popularny sposób na ból zęba. Dzięki zawartości eugenolu uśmierza ból i odświeża. Można go stosować na wiele sposobów, zarówno w całości np. żując go, w postaci sproszkowanej lub jako olejek eteryczny.

@pixabay

Jodyna działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wacik nią nasączony pomoże złagodzić ból zęba. 

@pixabay

Wystarczy zrobić płukankę z jednego z tych składników, gdyż obydwa łagodzą ból. Soda dodatkowo zmienia pH w ustach uniemożliwiając rozwój bakterii.

@pixabay

Kostka lodu przyłożona do bolącego zęba również pomoże nam złagodzić ból. Warto powtarzać tę czynność kilka razy dziennie.

© pixabay

Również zwykła herbata może pomóc nam uśmierzyć ból. Wystarczy po zaparzeniu przyłożyć torebkę do bolącego miejsca.

© pixabay

A konkretnie olejek waniliowy jest równie często stosowany. Pomoże złagodzić dolegliwości związane z bólami zębów. Można przykładać nasączony wacik lub posmarować okolice bolącego zęba.

© pixabay

Często występuje jako składnik past do zębów. Olejek eteryczny z eukaliptusa działa antybakteryjne i przeciwzapalne.

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne