Najlepsze Porady ZdrowieIle godzin snu potrzebuje człowiek, żeby się wyspać? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Ile godzin snu potrzebuje człowiek, żeby się wyspać?

Ile godzin snu potrzebuje człowiek, żeby się wyspać?

Najczęściej przyjmuje się, że dorosły człowiek potrzebuje ośmiu godzin snu, aby obudzić się wypoczętym i gotowym do działania. Czy jednak takie założenie jest prawdą? Wielu naukowców przyjmuje, że przeciętny człowiek nie potrzebuje ośmiu a siedem i pół godziny snu na całą dobę. Oczywiście każdy człowiek jest inny, dlatego jedni będą potrzebować więcej, a inni mniej, aby na drugi dzień czuć się w pełni wypoczętym.


Problemy ze snem, jak wpływają na nasz organizm?

Głównym problemem związanym ze snem jest bezsenność, której przyczyn jest wiele, np. przepracowanie, nadmierny stres czy zbyt duża ilość pochłanianego światła. Jeżeli przez dłuższy czas borykamy się z problemami ze snem, możemy doświadczyć poważnych chorób, np. otyłości, depresji, a nawet zawału serca. Warto pamiętać, że każdy z nas potrzebuje innej ilości snu, dlatego jedni kochają wstawać wczesnym rankiem, a drudzy nico później, stąd mamy podział na tzw. skowronki i sowy. Niektórzy potrafią spać po 10 godzin, inni po 8, a jeszcze inni po 5 i w ciągu dnia uciąć sobie krótką drzemkę. Nie ważne ile godzin będziemy spać, ważne jest, aby po przespanym czasie człowiek czuł się wyspany i wypoczęty.

Jak dobrze się wyspać?

Jakich zasad warto przestrzegać, aby dobrze spać? Przede wszystkim przed snem http://www.moj-sen.biz/ nie zaleca się picia kofeiny, spożywania nikotyny, a także przyjmowania nadmiernych ilości alkoholu, który spłyca sen i utrudnia zasypianie w jego kolejnej fazie. Przed zaśnięciem, warto również zrezygnować ze spożywania dużych i tłustych posiłków, jak i dużej ilości płynów, które mogą być przyczyną nocnych przechadzek do ubikacji. Bezpośrednio przed snem warto zrezygnować z intensywnej pracy fizycznej oraz psychicznej - najlepiej w tym czasie odpowiednio się wyciszyć i zrelaksować. Nie zapomnij również zadbać o odpowiednią temperaturę w sypialni, a także odpowiedni porządek, który pozytywnie wpłynie na ogólną aurę snu. Pamiętaj także, aby łóżko było wyłącznie miejscem snu - nie przebywaj w nim jeżeli nie masz takiej potrzeby.

Dodaj komentarz

Hania
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Zdarza się, że śpię mniej niż 8 godzin.

Maria
Dodano:
0
0

Koniecznie przed snem należy się zrelaksować.

Sylwia
Dodano:
0
0

Zazwyczaj śpię 8 godzin, jest to idealna liczba godzin dla mnie.


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Domowe odżywki są najlepsze.
Podstawą jest odpowiednia higiena.
Chorób związanych z tarczycą nie należy lekceważyć bo mogą być...
Biotynę poleciła mi moja przyjaciółka, która odkąd ją...