Najlepsze Porady ZdrowieJak boli trzustka?

Jak boli trzustka?

Jak boli trzustka? © pixabay.com

Ból trzustki to jeden z tych najbardziej nieprzyjemnych bóli. Ważne jest rozpoznanie go i zgłoszenie się do specjalisty w celu potwierdzenia djagnozy. Nie należy bagatelizować żadnego bólu, który nie ustaje i przeszkadza w prawidłowym  funkcjonowaniu. Może mieć to bowiem katastrofalne skutki dla naszego zdrowia a niekiedy nawet życia.


Jakie objawy powinny nas zaniepokoić?

Taki najważniejszy objaw zapalenia trzustki to dosyć przeszywający ból w górnej części brzucha. Może on promieniować do pleców. Takie objawy mogą utrzymywać się przez kilka dni. Jeżeli napady bólu pojawiają się we wczesnym stadium choroby trzustki, to czasem nie wiadomo czy to już bardzo ostra postać schorzenia, czy może pogorszenie zdrowia, które wynika z przewlekłego zapalenia narządu. Dlatego właśnie konieczne jest szczegółowe badanie i odpowiednia diagnoza lekarza.

Obowiązkowa wizyta u specjalisty

Bardzo ważne jest udanie się do lekarza, bo jeżeli to trzustka, to lepiej zdiagnozować problem bardzo szybko. Zapalenie trzustki może się bowiem przerodzić w postać przewlekłą a to już naprawdę poważne schorzenie. A co bardzo ważne, jeżeli podejrzewasz u siebie ból trzustki, to pod żadnym pozorem nie należy pić alkoholu, ani spożywać zbyt ciężkostrawnych potraw i oczywiście nie palić papierosów. To mogłoby bowiem przyczynić się jeszcze do pogorszenia stanu zdrowia. Tak naprawdę nawet bardzo dokładny opis bólu trzustki nie pozwala stwierdzić, co dokładnie boli. To może ocenić tylko i wyłącznie lekarz. Bo ból brzucha może mieć bardzo dużo przyczyn. Tak więc do czasu wizyty u lekarza najlepiej wypoczywać i pamiętać o zachowaniu lekkostrawnej diety.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Spróbuję napewno
Ale ludzie widzę dalej zatowarowywują się jak na wojnę :P
Seler naciowy ma wiele witamin.
Dużo owoców i warzyw