Najlepsze Porady ZdrowieJak obniżyć cholesterol?

Jak obniżyć cholesterol?

Jak obniżyć cholesterol?

Cholesterol może być groźny dla naszego zdrowia. Odkładający się w żyłach tłuszcz prowadzi do zaburzenia krążenia, a w rezultacie miażdżycy, zawałów serca, a nawet udarów. Bardzo istotne podczas walki z cholesterolem jest wprowadzenie do diety pewnych produktów żywnościowych, które pomogą go obniżyć. Na pomoc w podwyższonym cholesterolu przychodzą także zioła.


Cholesterol a dieta

Chcąc obniżyć cholesterol zastąp tłuszcze nasycone nienasyconymi. Mówiąc prościej wybieraj lekkostrawne posiłki, gotowane lub pieczone, a nie smażone na olejach, postaraj się zastąpić masło margaryną, a czerwone mięso rybami. Stosuj oleje roślinne np.: słonecznikowy czy lniany. Jedz płatki owsiane, które są pełne błonnika sprzyjającego obniżeniu cholesterolu. Staraj się jeść również dużo warzyw. Po pewnym czasie na pewno doczekasz się efektów w postaci niższego cholesterolu. A co więcej, zdrowsza dieta pomoże Ci po prostu czuć się lepiej.

Ruch jest bardzo ważny

Podczas zbijania poziomu cholesterolu pamiętaj o ruchu. Nie musisz od razu zapisywać się na siłownię czy uprawiać biegów na kilka kilometrów. Zacznij na przykład spacerować np.: 20 minut dziennie. Przejdź się dalej do sklepu, idź do parku. Możesz wybrać taką formę ruchu, jaka Ci odpowiada - basen, jazda na rowerze, aerobik z przyjaciółką.

Zioła na cholesterol

Polecanym ziołem, które pomoże obniżyć cholesterol jest ostropest plamisty. Możesz z niego zaparzać herbatki albo dodawać w formie zmielonej do jogurtu czy owsianki. Kupisz go w każdym sklepie zielarskim. Na cholesterol pomoże również zielona herbata. Przyspiesza ona metabolizm, co wiąże się z lepszym spalaniem tłuszczy.

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Ciekawy wpis.
lubie masło orzechowe z powidłami
Filtr to bardzo dobry sposób na pozbycie się chloru z wody
Może i nie zdrowe ale za to jakie dobre