Najlepsze Porady ZdrowieJak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami?

Jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami?

Jak obniżyć ciśnienie domowymi sposobami?

Nadciśnienie tętnicze to sytuacja w której serce pompuje krew dużo szybciej i częściej niż powinno lub niż jest w stanie. Często powtarzająca się sytuacja gdzie ciśnienie jest za wysokie może spowodować mnóstwo problemów zdrowotnych. W naszych czasach, gdzie nadmiar obowiązków i ciągła gonitwa za wszystkim może powoduje że nadciśnienie to już częsta choroba u nas i warto ją wykryć oraz zacząć leczyć wcześniej. W ten sposób uchronisz swoje serce i Twoje samopoczucie będzie w dużo lepszym stanie. W najlepsze-porady.pl mamy dla Ciebie domowe sposoby, które pomogą Ci kontrolować i obniżyć wysokie ciśnienie!


1. Zdrowa i kontrolowana dieta

Produkty, które spożywamy na co dzień mają największe znaczenie dla naszego organizmu i naszego ciśnienia. Są takie które najlepiej unikać oraz takie, które powinieneś spożywać częściej lub codziennie. Do pierwsze kategorii należy sól. Jest jednym z zakazanych produktów. Osoba, która cierpi na nadciśnienie nie powinna spożywać więcej soli niż pół łyżeczki dziennie. Do tego warto zaliczać wszelkiego rodzaju przekąsek(chipsy, orzeszki, krakersy) czy słone wędliny i konserwy. Najlepiej to odstawić od razu.
Do drugiej kategorii produktów, które pomogą Ci w obniżeniu ciśnienia to oczywiście czosnek, zioła, ciemna czekolada czy żywność wzbogacona w potas. Te produkty najczęściej wpływają na twoje ciśnienie, ale warto też pamiętać że zdrowa i zbilansowana dieta to podstawa wszystkiego. Możesz zastąpić niezdrowe nawyki żywieniowe, zdrowymi i od razu zauważysz poprawę nie tylko w ciśnieniu, ale też organizmie i samopoczuciu.

2. Aktywność fizyczna

Mówią aktywność fizyczna nie mamy na myśli że od razu powinieneś zostać sportowcem, który codziennie się siłuje, ale warto zacząć od przynajmniej spaceru. Krótki (około 30 minut) spacer w intensywnym tempie codziennie pomoże Ci schudnąć i obniżyć ciśnienie. Bo tak jak powszechnie wiadomo to nadwaga również powoduje problemy z wysokim ciśnieniem.

3. Rzuć złe nawyki

Mówić złe nawyki to przykładowo mamy na myśli palenie papierosów czy spożywanie alkoholu codziennie lub w wielkich ilościach. Są to nawyki, które nie tylko powodują nadciśnienie, ale też mogą spowodować wiele innych problemów zdrowotnych z sercem i nie tylko!

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Jak zarejestrować numer z plusa
h*j gnoj i mogiła twoja stara to kobyła
Ciekawy artykuł, w dzisiejszych czasach materiały kompozytowe...
Bardzo zaciekawiła mnie ta publikacja.
Orzechy brazylijskie mają bardzo przyjemny smak a dodatkowe te...
dlatego warto jeśc mięso tylko od sprawdzonych myśliwych a nie...
Przez zatkane ucho nie mogłam się słuchać, jakiś taki donośny...