najlepsze-porady.pl ZdrowieJak odkwasić organizm?
ocena (/0):

Jak odkwasić organizm?

Jak odkwasić organizm? https://pixabay.com

Niewłaściwe pH w naszym organizmie może być bardzo szkodliwe dla nas. Nadmiernie zakwaszony organizm nie działa prawidłowo i mogą się pojawić choroby, jak stany zapalne, problemy z trawieniem, grzybica czy wzdęcia. Ma wielki wpływ również na nasze samopoczucie, w sumie to na jego pogorszenie. Senność, bóle głowy czy brak energii to tylko kilka z licznych objaw. Jak sprawdzić czy nasz organizm jest zakwaszony? Wystarczy podejść do najbliższej apteki i kupić papier lakmusowy. Idealne pH naszego organizmu to 7,365. Jeżeli masz poniżej 6,8 to niestety musisz działać szybko i zacząć odkwaszać swój organizm. jak to zrobić? Mamy dla Ciebie 4 proste i domowe wskazówki, które pochodzą z Twojej codzienności i nawyków. Jeżeli je zmienisz to i i pH wzrośnie i zaczniesz się czuć dużo lepiej.


Najważniejszy to.. stres!

Niestety ale nasza codzienność jest bardzo stresująca i wielu naukowców uważa że stres ma wielki wpływ na pogorszenie naszego zdrowia. Wpływa również na pH naszego organizmu. Jak walczyć ze stresem? Najskuteczniejszym sposobem to oczywiście ruch i sport. Wyjdź na spacer, idź na rower czy basen i zobaczysz że ruch pozwoli Ci się zrelaksować i odprężyć.

Zielony kolor w Twoich daniach

Spożywaj dużo zielonych potraw.Szpinak, awokado, groszek i wszystko co możesz znaleźć zielonego wpływa dobrze na przewrócenie prawidłowego pH w Twoim organizmie. Dzieje się to ponieważ zielone liściaste warzywa i nie tylko posiadają cenny chlorofil.

Nawadniaj się odpowiednio

Każdy dziennie powinien wypić co najmniej 8 szklanek wody. Wszystkie inne słodzone i gazowane napoje, które można znaleźć na półkach sklepowych, tylko odwadniają Twój organizm i wszystkie toksyny zostają w nim powodując zakwaszenie organizmu. Dobrym początkiem dnia jest również szklanka wody z cytryną zamiast mocnej kawy lub herbaty.

Mięso, nabiał i gluten jedz z umiarem

Nadmiar mięsa, mleka, pieczywa białego czy ogólnie białej mąki może spowodować zakwaszenie organizmu. Nie musisz całkowicie eliminować te produkty z Twojej diety, po prostu w tygodniu postaraj się że 2 lub 3 dni będą bez mięsa oraz tych wszystkich wspomnianych produktów.

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne