najlepsze-porady.pl ZdrowieJak poprawić sobie humor?
ocena (/0):

Jak poprawić sobie humor?

Jak poprawić sobie humor?

Szczęście, dobre samopoczucie, jak pozytywne myślenie często w naszej stresującej codzienności znikają. Możesz czuć się smutny, przemęczony lub zobowiązany z tak wieloma sprawami że nie masz chwili dla siebie. Jeśli jednak chcesz to zmienić to tylko kwestia Twojego postanowienia i trzymania się go. Najlepsze-porady.pl znalazło dla Ciebie proste i skuteczne sposoby jak natychmiastowo poprawić sobie humor i patrzeć w teraźniejszość i przyszłość w pozytywny sposób.


1) Walcz i uśmiechaj się

Nawet jeśli przygnębienie jest górą to wystarczy że postanowisz to zmienić. Jest to pierwszym krokiem do Twojego sukcesu. Gdy już podejmiesz decyzję ze chcesz się uśmiechać i być szczęśliwą i wesołą osobą to jesteś już otwarty na to wyzwanie i nie tkwisz w negatywnych emocjach.
Uśmiech, jak i śmiech, jak najbardziej Ci w tym pomogą. Kilka żartów, dobry kabaret czy oglądnięcie memów, które znajdziesz praktycznie w całej sieci pomogą Ci się rozluźnić, zapomnieć i potrafią rozbawić. Śmiech wpływa na poziom endorfin w Twoim organizmie i jak każdy wie endorfiny to inaczej znane hormony szczęścia. Im więcej endorfin i uśmiechów, tylko szybciej poczujesz się wesoły i z dobrym humorem.

2) Ćwicz

Ćwiczenia, uprawianie sportu a nawet krótki spacer pomogą Ci się poczuć lepiej z tego samego powodu co i uśmiechanie się. Podczas wysiłku fizycznego nasz organizm wydziela więcej endorfin i czujemy się od razu lepiej. Dodatkowo, przyśpieszenie oddechu i przepływu krwi przez całe nasze ciało działa oczyszczająco. Łatwiej pozbędziesz się toksyn z organizmu i to również pomoże Ci się poczuć nie tylko fizycznie, ale też psychicznie lepiej.

3) Rozluźnij się i posłuchaj muzyki

Muzyka potrafi zdziałać cuda. Wystarczy że włączysz swoją ulubioną playlistę i zaczniesz śpiewać, tańczyć i bawić się. Muzyka się rozluźni i pozwoli zapomnieć nawet na krótką chwilę stresy i zmartwienia. Bardzo dobrym pomysłem jest zorganizowanie sobie spokojnego wieczoru czy popołudnia gdzie będziesz miał czas wyłącznie dla siebie. Małe ciasto czekoladowe czy ulubiony film nigdy nie zaszkodzą ;)

 

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Najciekawsze

Podobne