Najlepsze Porady ZdrowieJak pozbyć się migreny? 7 sposobów na wyeliminowanie bólu

Jak pozbyć się migreny? 7 sposobów na wyeliminowanie bólu

Jak pozbyć się migreny? 7 sposobów na wyeliminowanie bólu Migrena

Migrena niezwykle często bywa mylona ze zwykłym bólem głowy. Bagatelizowana sprawi, że osoba na nią cierpiąca, będzie znajdowała się w coraz gorszym stanie — nieprzyjemne objawy oraz ból stale będą narastać. Jak odróżnić migrenę od bólu głowy? Przede wszystkim ból jest zjawiskiem przewlekłym, ponieważ może trwać od 4 do 72 godzin. W czasie napadu migreny często pojawiają się dodatkowe objawy w postaci nudności, światłowstrętu oraz nadwrażliwości na dźwięk. Ból występuje po jednej stronie i ma pulsujący charakter — niejednokrotnie jego nasilenie jest na tyle duże, że nie ma możliwości normalnego funkcjonowania. W poszczególnych osób atak poprzedza tzw. aura, która jest związana z zaburzeniami widzenia. W jaki sposób zapobiegać atakom migreny?


1. Badanie i diagnoza
Na samym początku warto udać się do lekarza, który pomoże nam rozpoznać przyczynę bólu. Dzięki badaniu oraz szczegółowemu wywiadowi stwierdzi czy towarzyszy nam silny ból głowy, czy jest to atak migreny.

2. Zapobiegaj
Kiedy tylko czujemy, że coś jest na rzeczy, warto od razu zacząć działać! Weź tabletkę przeciwbólową wcześniej, połóż się do łóżka, jednocześnie upewniając się, że nikt nie będzie cię niepokoił swoją obecnością. Warto pamiętać, że uspokojenie organizmu może przyczynić się do pokonania migreny w jej początkowym etapie.

3. Zdrowa i zbilansowana dieta
Ataki migreny przeważnie występują na skutek niedoboru cukru. Czujesz nadchodzące bóle? Zjedz drobną przekąskę lub napij się słodkiej herbaty.

4. Unikaj stresu
Osoby, które mają skłonności do migreny, powinny zdecydowanie unikać stresujących sytuacji, ponieważ zwiększają one częstotliwość ataków oraz nasilają ich przebieg. Warto pozbyć się emocjonalnego bagażu, jak również znaleźć czynność lub hobby, które będzie relaksować i głęboko odprężać.

5. Zapomnij o alkoholu i papierosach
Ataki migreny niezwykle często są wywoływane przez picie alkoholu oraz palenie papierosów — nałogi mogą znacznie potęgować ataki. Warto porzucić złe przyzwyczajenia — wtedy z pewnością poczujcie się lepiej!

6. Dostęp do świeżego powietrza
Duszne pomieszczenia to koszmar dla osoby cierpiącej na migrenę! Jak najczęściej wychodź na spacery na świeżym powietrzu, dodatkowo dbaj, aby Twoje mieszkanie było dobrze przewietrzone — zwłaszcza przed snem. Świeże powietrze dodatkowo można powiązać z regularnym uprawianiem sportu, co z pewnością zmniejszy ryzyko wystąpienia ataku. Nie należy wpatrywać się zbyt długo w monitor lub ekran telewizora, telefonu — jeśli jednak należy to do twoich obowiązków, zalecane są częste przerwy.

7. Leki przeciwbólowe
Zanim przyjmiesz jakikolwiek lek, najlepiej skontaktuj się z lekarzem, jak również uważnie przeczytaj receptę. Niektóre rodzaje leków potęgują dolegliwości spowodowane migreną.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

stx21 Ontota NIPDURNE durne noclegi pracownicze w...
od dłuższego czasu używam programu faktura.pl, obsługa jest...
Mi w walce pomogła zmiana materaca na nowy. Stary był źle...
Dobrze, że jest o tym artykuł. Wizyta u onkologa albo już...
Alpaki to wspaniałe zwierzęta, które uwielbiają dzieci. Kilka...
Hotele w czasie koronawirusa powinny skupić się najbardziej na...
kiedyś na ugryzienie komara byłą dobra cebula :)