09.02.2024

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? 6 sprawdzonych sposobów

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? 6 sprawdzonych sposobów

Ocena artykułu

Na podstawie 1 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Marcin Kaczmarek

Marcin jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, pasjonatem podróży i ekspertem od turystyki. Jego artykuły oferują praktyczne porady dotyczące planowania wyjazdów, szukania tanich lotów oraz odkrywania ukrytych atrakcji turystycznych.

Udostępnij

Lodówka jest miejscem, którego czyszczenie powinno odbywać się często i regularnie. Właściwe zagospodarowanie lodówki to już połowa sukcesu, bo pokarmy i produkty nie mają możliwości przesiąknąć swoim zapachem. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby konkretne przestrzenie przeznaczyć do przechowywania konkretnych produktów. Jest to szczególnie ważne w przypadku wędlin, kiełbas, aromatycznych serów czy warzyw oraz owoców. Z pewnością pamiętasz te momenty, kiedy po otworzeniu lodówki wydobyła się z niej woń, o której istnieniu chciałoby się od razu zapomnieć. Cóż - to się po prostu zdarza. Jeśli jednak wraz z wyciągnięciem z lodówki śmierdzącego źródła zapach nie znika, musisz dokonać jej gruntownego sprzątnięcia. Jak się za to zabrać?


Zadbaj o czystość
Po opróżnieniu lodówki niezbędne będzie jej umycie. Wyciągnij wszystkie pojemniki, przegrody i elementy ułatwiające segregację żywności. Pamiętaj o dokładnym umyciu okolic uszczelek. Tym z Was, którzy lubią proste ( i skuteczne!) rozwiązania, proponujemy mycie lodówki przy pomocy octu lub sody oczyszczonej. Wymieszaj letnią wodę oraz ocet lub sodę oczyszczoną. Nie bój się zapachu octu - jego woń szybko wywietrzeje. Uwaga! Jeśli posiadasz nowoczesną lodówkę, zapoznaj się z jej instrukcją obsługi. Wnętrza zaawansowanych technologicznie lodówek mogą być pokryte powłoką antybakteryjną. Z tego też względu stosowanie octu jest niewskazane. W przypadku nowszych sprzętów, producent umieści tę informację w instrukcji obsługi. Aby być pewnym, że wewnętrzna powierzchni lodówki nie ulegnie zniszczeniu, warto do jego mycia zastosować roztwór wody ze zwykłym płynem do mycia naczyń. Lodówka jest gotowa do ponownego uruchomienia po dokładnym wyschnięciu. I wtedy, po uprzednim wyschnięciu i umieszczeniu w lodówce wszystkich pojemników, warto dobrze posegregować produkty. Wędliny trzymaj w zamykanych pojemnikach. Podobnie sery pleśniowe i ryby. Uważaj także na sałatki zawierające jajka. 

A jeśli mycie nie pomoże?
Są takie zapachy, które wchłaniają się tak mocno, że zwykłe mycie lodówki nie pomaga. Wówczas możesz spróbować jednego z poniższych sposobów. Z pewnością z każdym domu znajdują się produkty, których z powodzeniem możemy użyć jako pochłaniacza zapachów. Co może pomóc?

  • żwirek dla kota - działa tak samo jak w kuwecie. Umieść w lodówce pojemnik ze żwirkiem. Skoro radzi sobie w kuwecie, powinien też dać radę w lodówce.
  • kawa - wysyp porcję kawy na talerzyk i zostaw go na noc w lodówce. po wyciągnięciu kawy z lodówki , wyrzuć ją do śmieci. Tak wykorzystana kawa nie nadaje się do spożycia.
  • cytryna - przekrój ją na pół i umieść każdą połówkę w różnych miejscach w lodówce. Cytryna po kilku dniach wchłonie nieprzyjemny zapach. Podobnie zadziałać powinna też sama cytrynowa skórka. Innym owocem, który wykazuje podobne działanie jest np. jabłko.
  • brykiet - jeżeli nie zużyłeś całego opakowania w sezonie grillowym, możesz go użyć jaki produktu chłonącego zapachy. Weź kilka części brykietu i owiń je papierem lub gazetą. Umieść głęboko w lodówce i obserwuj, jak zapach znika!
  • specjalne pochłaniacze zapachu - w sklepach z wyposażeniem domowym możesz kupić jajka zapachowe oraz produkty przeznaczone właśnie do zastosowania w lodówce. Preparaty te wypełnione są węglem drzewnym i również są bardzo skuteczne. 


Jeśli zdarzy się tak, że Twoja lodówka zacznie emanować niekoniecznie przyjemną wonią, musisz od razu zacząć działać. Dzięki temu unikniesz sytuacji, kiedy przykry zapach na stałe wgryzie się we wnętrze lodówki. Sposobów walki ze śmierdzącą lodówką jest naprawdę wiele i nie wymagają one wielkiego nakładu pieniędzy. Koniecznie spróbuj naszych metod, a raz na zawsze zapomnisz o mało przyjemnym zapachu z lodówki.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(1)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy opis porady Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? 6 sprawdzonych sposobów pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? 6 sprawdzonych sposobów? Jeżeli tak proszę dodaj swoją poradę w komentarzu
~Porada Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki? 6 sprawdzonych sposobów
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności