Najlepsze Porady ZdrowieJak przestać jeść za dużo?

Jak przestać jeść za dużo?

Jak przestać jeść za dużo?

Ciągle myślisz o jedzeniu lub przy każdej trudności sięgasz po jakąś niezdrową lub słodką przekąskę? Stres ma bardzo wielki wpływ na nasze nadmierne jedzenie. Jednak, może się to zdarzyć każdemu. Masz zły humor lub za późno wstałeś i nie zdążyłeś zrobić coś lekkiego i zdrowego na śniadanie. Jeśli dzieje się to tylko raz na jakiś czas to nie ma większego wpływa na naszą wagę, zdrowie i samopoczucie. Jednak, gdy takie sytuacje powtarzają się codziennie to niestety, ale musisz ograniczyć ilość spożywania kalorii i oczywiście wybierać zdrowsze produkty i przekąski.


1) Relaks

Stres w dzisiejszych czasach to jedna z najniebezpieczniejszych przyczyn pojawiania się wielu chorób fizycznych i psychicznych. Ma wielki wpływ na nas nawet jak tego sobie nie uświadamiany. Dlatego też jeśli chcesz ograniczyć ilość spożywanych dań i kalorii to powinieneś się zrelaksować. Nie warto się stresować drobnymi rzeczami, które jutro i tak nie będą miały dla Ciebie żadnego znaczenia. Będą wyluzowanym twój organizm będzie pracował prawidłowo, a nie w trybie nadgodzin co oznacza że nie będziesz tak często głodny i oczywiście nie będziesz zajadał stresy słodyczami czy fast foodami.

2) Planowanie menu

Dobra organizacja oraz zaplanowanie nawet swoich posiłków na cały dzień pomoże Ci uniknąć zbędnych kalorii i uczucia przejedzenia. Planuj nie tylko dania, ale też w których godzinach będziesz je spożywał. W ten sposób unikniesz kolejny negatywny wpływ na nadmierne jedzenie, czyli ciągłą myśl o nim. W pracy ciągle ktoś coś je albo Ty przeglądasz nowe przepisy kulinarne na Twoim ulubionym blogu i jak sobie to przemyślisz to częściej myślisz o jedzeniu niż o czymkolwiek innym. Co byś zjadł, co zjesz na obiad, co na kolacje, co ugotować na jutro. Jest to złe i musisz to zmienić.

3) Zakupy

Numerem jeden zasadą jest oczywiście nie iść na zakupy gdy się jest głodnym. Gdy czujesz uczucie głodu to jest udowodnione naukowo że na zakupach kupisz więcej niezdrowych produktów i oczywiście zbędnych. Tak więc unikaj chodzenia do sklepu gdy jeszcze nie zjadłeś obiadu lub kolacji, ale tak samo bądź wytrwały w swoich postanowieniach i unikaj kupowania słodyczy i niezdrowych przekąsek!

 

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Turystykę określić można mianem podróży w celu zobaczenia i...
Rolka do ubrań i roomba to moje ulubione "sprzęty" odkąd mam...
Jak zarejestrować numer z plusa
Klinika flebologii Warszawa - polecam
Warto uświadamiać co raz więcej ludzi o tym, że dieta...
dawno nie było nic o pieskach :(
Marchew wpływa pozytywnie na naszą odporność.