09.02.2024

Jak szybko usunąć opryszczkę?

Jak szybko usunąć opryszczkę?

Ocena artykułu

Na podstawie 2 opinii
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
autor
Autor artykułu
Jan Kowalski
Jan jest redaktorem portalu najlepsze-porady.pl, specjalizującym się w tematyce technologii i nowoczesnych rozwiązań. Jego artykuły zawierają recenzje nowych gadżetów, wskazówki dotyczące korzystania z internetu oraz informacje o nowych trendach technologicznych.
Udostępnij

Opryszczka to ogólna nazwa, pod którą kryje się zakażenie opryszczkowe, czyli wykwit skórny pojawiający się w okolicach warg. Zakażenie to jest dosyć powszechne i zazwyczaj dochodzi do niego w dzieciństwie lub poprzez kontakt z zakażonym partnerem. Każda osoba, u której opryszczka pojawiła się chociaż raz, jest jej nosicielem do końca życia. Opryszczka zazwyczaj pojawia się, gdy wykazujemy objawy przemęczenia, niskiej odporności organizmu lub nadmiernego stresu. Jak szybko i skutecznie pozbyć się opryszczki?


Daj działać organizmowi
Twój organizm sam pozbędzie się niechcianego wirusa — wie, jak skutecznie wyleczyć się z opryszczki. Nie potrzeba mu do tego ani maści, ani innych środków farmakologicznych. Samoistnie organizm pozbędzie się opryszczki w czasie od 3 do 4 tygodni. Jeżeli nie masz w planach tyle czekać i chcesz szybciej pozbyć się nieestetycznej i bolącej opryszczki, w dalszych wypunktowaniach dowiesz się, jakie kroki podjąć, aby ją usunąć.

Ogranicz dostęp do czynników wywołujących opryszczkę
· Duża ilość argininy — to białko, które jest kluczowe w procesie powstawania opryszczki. Jego przeciwnikiem jest lizyna, czyli białko zapobiegające opryszczce oraz jej nawrotom. Warto przyjmować lizynę w dawce 1000-3000 mg przez cały okres ataku opryszczki. Jeżeli nie chcesz przyjmować tabletek, lizynę znajdziesz w mięsie oraz nabiale, np.: serach, mleku oraz w jogurcie. Staraj się również unikać produktów, które są bogate w argininę, np.: orzechów czy czekolady.
· Ciepłe i wilgotne środowisko — kiedy poczujesz pierwsze objawy wskazujące na opryszczkę, przyłóż do danego miejsca kostkę z lodem. W ten sposób złagodzisz nasilenie ataku lub uda Ci się go odłożyć w czasie.
· Kwasowy odczyn pH — jeżeli wszystko jest w porządku, twoje pH powinno wynosić ok. 7.4, co jest odczynem lekko zasadowym. Natomiast, gdy pH spadnie poniżej 7, zaczyna mieć odczyn kwasowy. Co sprawia, że pH spada? Przede wszystkim przeziębienie, stres, grypa, a nawet zbyt duża ekspozycja ciała na słońce. Żeby zapobiec rozwojowi opryszczki, unikaj również kwaśnych produktów, np.: cytrusów, napojów gazowanych oraz octu winnego. Stosuj tę regułę wraz z regularnym oczyszczaniem rany przy pomocy wody utlenionej lub alkoholu.

Leki
Opryszczkę można równie skutecznie wyleczyć odpowiednio dobranymi lekami. Bez recepty można kupić w aptece maści zwalczające wirusa opryszczki lub plastry na opryszczkę. Jeżeli ataki wirusa następują często i mają dosyć silny przebieg, można zażywać tabletki na opryszczkę, które są dostępne na receptę. Kuracja zazwyczaj trwa od 10 dni do 3 miesięcy, w zależności od wieku oraz stopnia nasilenia. Żeby zredukować pieczenie oraz swędzenie opryszczki warto stosować kremy zawierające tetrakainę, benzokainę oraz lidokainę.

Darsonwalizacja
Darsonwalizacji można poddać się w gabinecie kosmetycznym — sam zabieg jest bezbolesny. Zabieg pomaga zwalczyć opryszczkę w każdym stadium.

Opinie na temat artykułu

Średnia ocena
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
(2)
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
Czy inspiracja Jak szybko usunąć opryszczkę? pomogła Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak szybko usunąć opryszczkę?? Jeżeli tak proszę dodaj swoją radę w komentarzu
~Porada Jak szybko usunąć opryszczkę?
09.02.2024
pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka pełna gwiazdka
porada dość ciekawa
~Damian Wróblewski
09.02.2024
Zamknij
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Zaakceptuj
Polityka prywatności