Najlepsze Porady ZdrowieJak szybko wytrzeźwieć? Ocena 5 na podstawie 7 komentarzy

Jak szybko wytrzeźwieć?

Jak szybko wytrzeźwieć? https://pixabay.com/

Każdemu zdarza się przesadzić z alkoholem. Nagle na imprezie czujesz, że masz już dość, kręci Ci się w głowie i najlepiej poszedłbyś już do domu, a dawno nie widziałeś znajomych? Masz coś do załatwienia, a wpada do Ciebie przyjaciółka z pysznym winem i wypijacie całą butelkę? Takich sytuacji jest mnóstwo. Podajemy Ci więc gotową receptę na to jak szybko wytrzeźwieć, gdy wymaga tego sytuacja. Pomoże to również uniknąć porannego kaca, który może zakłócić Ci cały plan kolejnego dnia.


Dlaczego szybko się upijamy?

Zaskoczyło Cię, że upiłeś się szybciej niż zwykle albo nawet nie czujesz się pijany a ospały i kręci Ci się w głowie? Jest tego kilka przyczyn. Po pierwsze nie pij na pusty żołądek. Alkohol szybciej wówczas rozchodzi się po organizmie i czujesz jego skutki znacznie mocniej. Nie idź więc na imprezę głodny, a w trakcie jedz przekąski. Jeśli nie chcesz dojadać na spotkaniu, zjedz coś sytego w domu. Najlepiej jakiś tłusty posiłek, który na długo utrzyma Cię w sytości.

 

Nie pij także dużo kiedy czujesz się zmęczony. Nie przespałeś kilka nocy z rzędu, wstajesz wcześnie do pracy, cierpisz na bezsenność? Alkohol szybko Cię położy. Staraj się więc oszczędzać siły, bo nie możesz na to nic poradzić.

 

Inny powód szybkiego upicia się to po prostu słaba głowa. Nasze predyspozycje do picia alkoholu ulegają zmianie. Może dawno nie piłeś albo od zawsze masz tendencje do szybkiego upijania się nawet małą ilością piwa czy wina? Nie pij więc dużo, bo na pewno szybko się upijesz. 

Upiłeś się? Pozbądź się alkoholu z organizmu!

Pierwszy ze sposobów nie jest zbyt przyjemny, ale skuteczny. Musisz po prostu zwymiotować. W ten sposób wypity alkohol zostanie usunięty z Twojego żołądka. Czasami jednak nie wypada tego robić, zwłaszcza kiedy jesteśmy u kogoś gościem. Aby pozbyć się alkoholu z organizmu możesz także wypić kilka szklanek wody. Doprowadzi to do jego wypłukania z poprzez częste oddawanie moczu. Ma to wpływ również na kaca. Im szybciej oczyścisz organizm z alkoholu, tym mniejsze będzie jego prawdopodobieństwo następnego dnia. 

Odwiedź wcześniej aptekę

Wcześniej możesz się zaopatrzyć w glukozę. Jest ona podawana zazwyczaj w szpitalach osobom, które są pijane. Wypita glukoza pomoże w regeneracji Twojego organizmu. Możesz także wypić kilka szklanek soku pomarańczowego lub innego o wysokiej zawartości witaminy C. Pomaga ona w szybszej regeneracji wątroby. Fruktoza zawarta w owocach przyspiesza również spalanie alkoholu. Wiele osób twierdzi, że nie upijają się zbyt szybko, jeśli przed imprezą zażyją kilka dawek witaminy C. Możesz spróbować jak na Ciebie działa ten sposób. Zażyj podwójną dawkę rano, w południe i przed spotkaniem. 

Pomóż organizmowi w spalaniu

Po alkoholu czujesz się głodny? Dzieje się tak dlatego, że Twój organizm potrzebuje energii do jego spalania. Pomóż mu wybierając produkty o wysokiej zawartości węglowodanów lub protein np.: czekoladę, ciastka, nabiał. Zalecany jest także sport. Zmobilizuj organizm do pracy 15 minutowym biegiem. Przyspieszysz w ten sposób metabolizm i alkohol szybko zostanie spalony przez Twój układ pokarmowy, a Ty od razu poszujesz się trzeźwiejszy.

Dodaj komentarz

Kamil
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Przydatne porady by pozbyć się kaca :)

Wiktor W.
Dodano:
0
0

Ja po imprezie piję zawsze elektrolity kupione w aptece, od razu staję na nogi bez zawrotów głowy. Czasami zamiast nich piję rozpuszczalne witaminy, też super.

PatrykW
Dodano:
0
0

Teraz wiem dlaczego jestem zawsze taki głodny po wypiciu a to po prostu organizm energii potrzebuje

~Porada na 102
Dodano:
0
0

info ze jedzie teściowa - to wystarczy na wytrzeźwienie w 10 sekund - osobiście przetestowałem

tomek
Dodano:
0
0

Tak zdecydowanie najlepsza porada - zdjęcie teściowej. Kac natychmiast mija !

Marcin
Dodano:
1
0

mi pomaga oglądanie zdjęcia teściowej - nie ma nic lepszgo do wytrzeźwienia

Marcin
Dodano:
0
0

mi pomaga oglądanie zdjęcia teściowej - nie ma nic lepszgo do wytrzeźwienia


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
ja zaczęłam ćwiczyć jogę ze względu na ból w kręgosłupie,...
Teraz już wiem w jaki sposób działa wszywka alkoholowa.
porada:
Flebolog pomógł mi w tym problemie.
Koniecznie przed snem należy się zrelaksować.